Akın, Rakamlar çarptırıldı

Türkiye Değişim Hareketi (TDH) İl Temsilcisi Harun Akın, istifaları değerlendirdi ve rakamların gerçeği yansıtmadığını belirterek, “Siyaset ciddi konularda ciddiyetsiz tavırları kaldırmaz. Zaman gelir geçer ve bu işler insanın önüne dökülen saçlar gibi dökülür. 200 tane ilçe, belde, gençlik kolları ve kadın kolları olarak çalışan sorumlu var bunlardan 40 tanesi istifa etti. Gazetelere fakslanan rakamlar çarptırılmış” dedi.
TDH’nin siyasi yaşamının dönüm noktası olduğunu vurgulyan Akın, “Zonguldak’ta yaşayan, Zonguldak’ın iyiliğini isteyen herkes bize bakarken emeğimizi ve duruşumuzu lütfen çok iyi değerlendirsin. Biz Türkiye’de önemli işler yapmaya talibiz. Ben şunu görüyorum ki, TDH bugün dünden daha güçlüdür” dedi.
Merkez İlçe Başkanlığına atanan Kozlu Belediye Meclis Üyesi Ömer Çamur da, TDH’nin bayrağını en üst seviyeye çıkaracağını söyleyerek, “Kozlu Belediye Başkanı Ali Bektaş ve 22. Dönem Milletvekilimiz ve TDH İl Temsilcimiz Harun Akın’la siyaset yapmak bana onur ve gurur verecektir. Biz herkese tek tek ulaşıp TDH’nin misyonunu anlatacağız. Biz görevi bugün aldık artık bir dakika bile durmak yok” dedi.

TDH İl Başkanı Harun Akın, haftasonu kamuoyuna duyurulan istifaları değerlendirerek, rakamların çarptırıldığını söyledi.
Merkez İlçe, Gençlik Kolları ve Çatalağzı Belde örgütündeki istifaların gerçeği yansıtmadığını vurgulayan Akın, 200 kişiden 40 kişinin istifa ettiğini söyledi.

Siyasi kararlar buzdolabına atılmaz
Merkez İlçe, Gençlik Kolları ve Çatalağzı belde örgütünün istifa süreci hakkında bilgi veren Akın, “Geçtiğimiz hafta Çarşamba günü TDH İl Yönetimi tarafından bu salonda bir karar alındı ve bu karar bir gün sonra Merkez İlçe Başkanımız Yusuf Deniz’e iletildi. 5 aylık süresini samimi bir şekilde konuştuk ve Merkez İlçe Başkanlığı görevinden İl Yönetim Kurulu üyeliği görevine atama kararını kendisine ilettim. Kendiside sıkıntılarını anlattı ve kabul etti. Çok iyi görüşme yaptığımızı zannediyordum. Yine bir arkadaşımızın TDH ailesi içerisinde yürümesine devam etmesine karar verdiğimizi düşünüyordum ve mutluydum. Ertesi günde kendisine 12.00-13.00’e kadar zaman verdim ve ilçe yönetiminde tekrar görev yapacak duyarlı arkadaşların olduğunu söyledi, kendi çalışma arkadaşlarıyla toplantı yapıp merkez ilçede görev yapacak arkadaşların listesini bekledim.
Bu hareketin en başında yer alan sıfır hatayla bugüne kadar geldiğini sanan siyaset adamını bekledim. Ben siyaset hayatımdaki en uzun beklemeyi yaptım ve 1 gün evvel 3-4 saatlik sürede aldığımız kararı ertesi gün saat 17.00’e kadar bekledim ve Yusuf arkadaşımızla birgün evvel yaptığımız görüşmenin içeriğini basına bilgilendirdim çünkü siyasi kararlar buzdolabına atılmaz. Yoksa araya yanlış şeyler girer. Kendi aramızda konuştuğumuz ve sorun olmayan bir kararı kamuoyuyla paylaştım” dedi.

Siyaset ciddiyetsiz tavırları kaldırmaz
İstifaların kendilerine ulaşmadığını belirten Akın, istifa haberlerini gazetelerde okuduğunu söyleyerek, “Ertesi gün değerli arkadaşımızın kendinin haberi olmadığını basın yoluyla duydum ve inanın çok üzüldüm. Siyaset ciddi konularda ciddiyetsiz tavırları kaldırmaz. Zaman gelir ve geçer ve bu işler insanın önüne dökülen saçlar gibi dökülür. Bu yol devam ediyor, bu bir yolculuk. Bir arkadaşmız yada 30 arkadaşımız, hiç farketmez. Bir arkadaşımız bin arkadaşımızdır ben kesinlikle ayrım yapmam. Bir arkadaşımızın daha bu yürüyüşün içine kattığımızı düşünürken maalesef Pazar günü partimiz kapalıyken kasap, manav yada galeri dükkanından çekilen fakslar partimize gelmeden basına fakslanıyor. Şuana kadarda bana ulaşan istifa dilekçesi yok ama biz bunları maalesef basından takip ediyoruz. Tabi basında görevini yapıyor. Burada çok ciddi bir durum ortaya çıkıyor, biz partileşme yolunda ciddi şekilde çalışan siyasi bir hareketiz.
Yarın bir arkadaşın işyerinden bin kişi istifa etti diye haber geçilse demek buda yayınlanacak. Bunuda ciddi şekilde kendi içimizde düşündük. Her siyasi hareketin bir merkezi var. Tabi biz partileşmediğimiz için belki bu bir sıkıntı olarak ortaya çıkabilir. Biliyorsunuz bende geçmişte CHP’den istifa ettim. İstifamı ilk olarak genel merkeze yolladım ve 24 saat sonra basınla paylaştım. Ciddi bir yola çıkan aileyi bu şekilde gazetelerde değerlendirilmesi birçok arkadaşımıızı üzmüştür” şeklinde konuştu.

33 kişinin 22’si bizde gözükmüyor
İstifa edenlerin sayısında da farklılıklar olduğunu vurgulayan Akın, “Merkez ilçemizde 35 kişi görev yapıyor. Bu 35 kişiden gazetelerde istifa eden sayı 19, sanki haberlerde merkez ilçenin tümü istifa etmiş gibi bir izlenim var. Yine merkez ilçenin çatalağzı beldesinde iki ay önce görevlendirdiğimiz arkadaşımız listesini sunmakta zorlanmıştır ve Cuma günü kendisine ciddi bir uyarı yaptım. Bu görevi yapamayacağını karşılıklı konuştuk ve bu arkadaşda istifa edenlerin içinde yer almıştır. Sunduğu listede bize bir hafta önce sunduğu listeden farklıdır. Yine gençlik kolları başkanımız istifa etmiştir ve gazetelerde TDH’nin tüm gençlik kolları istifa etmiş gibi bir durum oluşmuş.
Gençlik Kolları Başkanın gazetelere gönderdiği listede 33 kişi istifa etmiş diye görünmektedir. Ama 33 kişinin 22’si bizde gözükmüyor sadece 11 kişi gözüküyor. İstifa kişinin bireysel aldığı karardır. Bunu karşı kabulü olmaz, kişi karar verir ve istifa eder. Bundan sonra istifalarda, katılımlarda olabilir. Benim basın mensuplarından istediğim, hem ayrılanları hem istifa edenleri il merkeziyle görüşün. Biz sizlere en doğru bilgiyi vereceğimize söz veriyoruz” dedi.

200 kişiden 40 kişi istifa etti
İstifa edenlerin kararlarını parti binasın içerisinde görüşerek açıklaması gerektiğini savunan Akın, “TDH merkez ilçe, dokuz tane beldesiyle 164 kişiden oluşuyor. Bizim gazetelerde istifa eden arkadaşların sayısı 19 tane merkez ilçe, 10 tane Çatalağzı beldesinden ve 11 tanede gençlik kollarından. Bizim 70 kişilik kadın kollarımız var, onlardan hiçbir istifa yok.
164 kişiden 40 kişi istifa etti ve geriye kalan 124 kişiye 70 kişilik kadın kollarını eklersek 200 tane ilçe, belde, gençlik kolları ve kadın kolları olarak çalışan sorumlu var. Yani bu 200 kişiden 40 kişi istifa etti. Bunlarda parti kapalıyken Pazar günü istifa etmişler. Ben isterdim ki bu arkadaşlarımız bu salonda toplantılarını yapsınlar, böyle kasap, manav ve galeriden gönderilen fakslar bana göre siyaset yolunda önlerine gelecek olumsuz bir çalışmadır. İsterdik ki açıklayacağımız arkadaşımızı mevcut görev yapan arkadaşımızın elini kaldırsın ve Zonguldak siyasetinde onun yücelmesini isterdim ama ne yazıkki o şansı kaybetti. Bunun taktirine kamuoyuna bırakıyorum” dedi.

Siyaseti tepeden aşağı değiştireceğiz
İktidar yolculuklarında yorulanların ve görevini yerine getiremeyenlerin olabileceğini belirten Akın, “Asıl konuşmamız gereken aslında siyasetimizdir. Bunlar olacaktır, kurulmamış bir partide böyle bir kalabalık gördünüz mü? Bu ciddi bir harekettir. Biz bu harekete yaklaşık 5 ay evvel girdik. Hızlı bir şekilde partileşmeye doğru giden bir hareketiz. Bu çalışmalarımıza ilgi duyan bugün ve yarın olacaktır. Türkiye’nin tamamımında il temsilciliği bulunan bir hareketiz. 750 ilçede ilçe temsilciliği ve yöneticileri vardır. Türkiye’nin tamamında yöneticilerin yanında 700 bin tane TDH gönüllüsü vardır. Zonguldak’ta bin 200 tane yönetim haricinde TDH gönüllüsü vardır. İddialarımıza devam ediyoruz. TDH, Türkiye’de siyaseti tepeden aşağıya değiştirecektir. TDH, bir halk hareketidir, bu yolculukta yorulanlar, görevini tam anlamıyla yapamayanlar ve kendi isteğiyle ayrılanlar olacaktır. Bunların hepsi olağandır ama bunlar karşılıklı görüşerek ve anlaşarak olursa kalanda, gidende siyaset tarihine olumlu bir şekilde geçecektir” şeklinde konuştu.

Siyaset yaşamımda TDH dönüm noktasıdır
Siyasetin temizlenmesini ve arınmasını isteyen Akın, “İstifa edenlerin size tam olarak rakamlarını verdim. O isimlerde yer alan bir kişi dün geliyor, “ben yine bu hareketin içindeyim” diyor. Ne kadar üzücü bir durum. Sen bu harakete desteğini söylüyorsun ama gazetede istifa edenlerin içinde adın geçiyor. Bir genç kardeşim geliyor, “benim ismim yazılmış, durumdan haberim yok” diyor. Kendiside şuan burada. Siyaseti temizleyelim, arınsın.
Hepimizin seveni, sevmeyeni, kızanı vardır. Ben 8 sene il başkanlığı, 5 sene milletvekilliği yaptım. Partimde siyasetimi noktaladığım zaman değişim adına kurulan bir partinin örgütlenmesi ve teşkilatlanması bana teklif edildiğinde gurur duydum. Biraz evvel bahsettiğim kurnazlıklar, cin olmadan adam çarpmalar olmadığı için birileri size bu kredileri açıyor. İşte Harun Akın, kendi siyasetine baktığı zaman TDH, siyaset yaşamının en önemli dönüm noktasıdır. Zonguldak’ta yaşayan, Zonguldak’ın iyiliğini isteyen herkes bize bakarken emeğimizi ve duruşumuzu lütfen çok iyi değerlendirsin. Biz Türkiye’de önemli işler yapmaya talibiz. Ben şunu görüyorum ki, TDH bugün dünden daha güçlüdür ve kuvvetlidir” dedi.

Kilimli’de arkadaş istifaya zorlandı
Konuşmalarının arasında kendine ulaşan notu basın mensupları ve partilerle paylaşan Akın, “Az önce dediğim gibi, Kilimli’de bir arkadaşımız istifaya zorlanmış. Bunlar komik şeyler” dedi.
Konuşmasının ardından merkez ilçe başkanını tanıtan Akın, “Bildiğiniz gibi merkez ilçe başkanlığında bir boşalma olmuştur. Pazar günü bize ulaşmayan üzücü haberden sonra TDH il yönetimi toplanmıştır ve en başından beri bizim içimde olan bir arkadaşımızı merkez ilçe başkanı olarak işaret etmiştir. Bizlerde hepimiz kabul etmişizdir, olumsuz bir görüş sunmadan yeni merkez ilçe başkanımızın Kozlu Belediye Meclis Üyesi ve TDH’nin kurucu yönetim kurulu üyesi olan Ömer Çamur olmasına karar verdik. Kendisinin her konuda yanında olacağız ve TDH’yi Zonguldak’ta en üst noktalara getireceğine inanıyorum ve kendisine başarılar diliyorum” dedi.

Artık bir dakika bile durmayacağız
Merkez İlçe Başkanlığı görevine atanan Ömer Çamur da, görevi başarıyla yerine getireceğini belirterek, “36 yaşında çok büyük bir yükün altına girdim. Çünkü TDH gibi geleceği çok parlak ve ülkenin geleceğine çok büyük katkısı olacak merkez ilçe başkanlığı görevini onur ve şerefle kabul ettim. Görevi alırken öncelikle hiç tereddüt etmediğim iki nokta vardı.
Bunlardan birtanesi Kozlu Belediye Başkanı Ali Bektaş ve 22. Dönem Milletvekilimiz ve TDH İl Temsilcimiz Harun Akın’la siyaset yapmak bana onur ve gurur verecektir. İl Yönetim Kurulu Üyesi arkadaşlarımızın hepsinin beni işaret etmesi beni ayrıca gururlandırdı. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum ve kendilerini mahçup etmeyeceğime inanıyorum. Merkez İlçe Başkanlığını kabul etmemde bir diğer hususta ufak sorunları ve problemleri çözmek ve TDH’nin gelecekte iktidara ulaşmasına sağlamaktır.
Biz herkese tek tek ulaşıp TDH’nin misyonunu anlatacağız. Biz görevi bugün aldık artık bir dakika bile durmak yok. 16 tane yönetim kurulu arkadaşımıza teşekkür ediyorum, onlar bu oyunun içine düşmemişlerdir. 19 tane yönetim kurulu arkadaşımızı en kısa zamanda tamamlayacağımızı ve TDH’nin bayrağını en yükseğe taşıyacağımızı hepiniz göreceksiniz. TDH, Mustafa Sarıgül önderliğinde gümbür geliyor” şeklinde konuştu.

Haber Kaynağı :Zirve (Haber - Ayşe Akıllı)

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2010-03-17
Bu haber 1693 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 1024
  Bugün : 565
  Toplam: 5606582
   Online :

  83 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama