Bayanlar gurbette bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadılar

Bayanlara özel gün
İstanbul’un Gaziosmanpaşa ilçesinde bulunan İstanbul Zonguldaklılar Derneği, her ay düzenlendiği gibi bu ayda bayanlara özel bir gün düzenledi. Dernek binasında düzenlenen “bayanlar gününe” gurbetteki bayanlar ilgi gösterdi. Her ay farklı etkinliğin olduğu “bayanlar gününde”, bu ay sağlık konusunda seminer verildi. İstanbul Zonguldaklılar Derneği Başkanı Orhan Bayraklı’nın da bulunduğu “bayanlar gününe”, Ağız ve Diş Doktoru Fügen Taşkın, Özel Bilge Hastanesi’nden Genel Cerrahi Doktoru Çağatay Korkut ve Asistanı Burçin Akkuş ile çok sayıda kadın katıldı.
Açılış konuşmasını yapan Bayraklı, “bayanlar gününe” katılan herkese teşekkür etti.13 Haziran’da gerçekleşecek olan, İstanbul Zonguldaklılar Derneği Piknik Şöleni hakkında bilgiler veren Bayraklı, bu tarihteki etkinlik için bayanlara özel görevler verdi. Bayraklı, konuşmasının ardından, kadın kolları başkanı ve yönetim kurulunu açıkladı. Başkan, Cemile Bayraklı olurken yönetim kurulu ise şu isimlerden oluştu: Melike Altay, Şengül Bayraklı, Derya Gülmez.

Seminere büyük ilgi vardı

Kendi hazırladıkları yöresel yemekleriyle gelen bayanlar, hem semineri takip ettiler hem de getirdikleri yemeklerden tattılar. Ağız ve Diş Dr. Fügen Taşkın ve Genel Cer. Dr. Çağatay Korkut ile Asistanı Burçin Akkuş katılanlara sağlık konusunda bilgiler verdi. Ağız ve Diş Dr. Fügen Taşkın, “ağız ve diş sağlığı” konusunda katılanlara bilgiler verirken, Genel Cer. Dr. Çağatay Korkut ise “meme kanseri” hakkında bilgilerini sundu. Semineri ilgiyle takip eden bayanlar merak ettikleri sorularını doktorlara sorarak bilgi sahibi oldular. Taşkın, katılanlara diş fırçası; Akkuş ise konu ile ilgili broşür dağıttı.
 “Bayanlar günü” etkinliğini gerçekleştiren, Başkan Orhan Bayraklı’ya teşekkür eden bayanlar, önümüzdeki ay yapılacak etkinlikte buluşmak üzere dernek binasından ayrıldılar.

Haber: Mustafa Gökdemir

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2010-03-15
Bu haber 1835 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 535
  Bugün : 597
  Toplam: 5609898
   Online :

  61 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama