Uçar, TARGEL Projesi Kapsamında 2651 Personel alınacak

Adalet ve Kalkınma Partisi Zonguldak İl Başkanı Hamdi Uçar,  hükümetimizin tarımsal gelişimi yaygınlaştırma programı kapsamında Tarım ve Köyişleri Bakanlığınca Zonguldak bölgemizle birlikte Ziraat, Gıda, Su Ürünleri Mühendisleri, Balıkçılık Teknolojisi ve Peyzaj Mimarı,  Veteriner Hekim ile sözleşmeli personel alınacağını bildirdi.
İl Başkanı Uçar’ın konuya ilişkin açıklaması şöyle:‘’ Tarım ve Köyişleri Bakanlığımızca kısa adı TARGEL olan,’’Tarımsal Yayımı Gelişimi Projesi’’ kapsamında köylerde istihdam edilmek üzere 1861 Ziraat, Gıda,  Su Ürünleri mühendisleri, Balıkçılık Teknolojisi ve Peyzaj Mimarları ile, 790 Veteriner Hekim olmak üzere toplam 2651 kişi İstihdam edilecek. Proje kapsamında Sözleşmeli Personel Statüsünde istihdam edilecek olan adayların başvuruları ÖSYM aracılığıyla yapılacak. 
Adayların Kamu Personel Seçme Sınavı KPSS–2010/3 T.C. Tarım ve Köyişleri Bakanlığı Tercih Kılavuzunda lisans düzeyinde sözleşmeli pozisyonlardan tercih yapabilmek için 28–29 Haziran 2008 tarihlerinde yapılan 2008-KPSS Lisans sınavına girmiş olmaları ve KPSS–3 puan türünden en az 50 puan almış olmaları gerekiyor.
Adaylar,  tercihlerini 10–16 Mart 2010 tarihleri arasında ÖSYM’nin
www.osym.gov.tr internet sitesinde yayımlanacak olan kılavuzda yer alan kurallara göre internet üzerinden kendileri yapabile cekler. ÖSYM’ye posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri kabul edilmeyecek.’’

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2010-03-04
Bu haber 1680 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 945
  Bugün : 197
  Toplam: 5615987
   Online :

  55 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama