Gökçebey'de DP`ye geçen 20 kişiye rozet takıldı

Demokrat Parti Gökçebey İlçe Başkanlığı’nda rozet takma töreni gerçekleştirildi. Gökçebey’de yaşayan ve Anavatan Partisi, Milliyetçi Hareket Partisi ile Cumhuriyet Halk Partisinden istifa ederek  Demokrat Parti’ye geçen 20 kişiye Gökçebey İlçe Teşkilatında törenle rozetleri takıldı

Anavatan Partisi, Milliyetçi Hareket Partisi ve Cumhuriyet Halk Partisi’nde bulunan 20 kişinin Demokrat Parti’ye geçmesi nedeni ile Gökçebey İlçe Teşkilatında rozet takma töreni gerçekliştirildi. Törene Demokrat Parti İl Başkanı Hakkı Karagüzel, Merkez İlçe Başkanı İzzet Genç, Alaplı İlçe Başkanı Mehmet Yaman, Ereğli İlçe Başkanı İsrafil Erdoğanoğlu, Çaycuma İlçe Başkanı Ali Gün, Gökçebey İlçe Başkanı Recep Aladağ ve Alaplı Belediye Başkanı Nevzat Çimenoğlu katıldı.

Tek çatı altında tek cephede savaşıyoruz
Anavatan Partisi’nin çeşitli kademelerinde görev yapmasının yanısıra Demokrat Parti’de de görev yapmanın mutluluğunu yaşadığını söyleyen Karagüzel, her iki parti birleşerek tek çatı altında ve tek cephede savaştıklarını ifade etti. Karagüzel konuşmasında, “Uzun yıllar siyasette görev yaptık. Anavatan Partisinde de görevl aldık. Dedelerimizin, babalarımızın partisi Demokrat Parti ama nedense ihtilalden sonra yani Adalet Partisi döneminde yapılan ihtilalden sonra bir ayrılık oldu. Büyüklerimiz Anavatan Partisine gittikten sonra bizlerde peşlerinden gittik. Biz Süleyman Demirel’i ziyarete giitiğimiz zaman Hasan Ekinci ile Köksal Toptan’ı Karadeniz Bölgesine görevlendirmişti. Bizde o dönem Enver Cevahir arkadaşımızla beraber Anavatan Partisine girmiştik. Anavatan Partisinin her kademesinde görev yaptım. Sonra Süleyman Demirel’in çıkışı bizi tekrar Doğru Yol Partisinde birleştirdi. Mesela Alaplı Belediye Başkanı arkadaşımız Nevzat Çimenoğlu Anavatan döneminde Belediye Başkanlığı yaptı.  Sonra Doğru Yol Partisine geldik fakat burada görev almadık. Adalet Partisinde Gençlik Kolları ve İl Başkanlığı yaptım. Anavatan artisinden gelen arkadaşlarımın özü Demokrat Partiden gelmektedir. Babalarından ve annelerinden Demokrat Partinin felsefelerini dinleyerek büyüdüler. Daha sonra siyasete atıldılar. Sonra hepimiz bir çatı altında birleştik. Birleştik derken aslında bütünleştik. Bizim liderimiz Süleyman Demirel’di. Onun önderliğinde devam ettik. Demokrat Parti geldikten sonra insanlara hür yaşamayı öğretti. Bereket içinde yaşamayı gösterdi. Aara rejimler bizi böldüler. Şimdi tekrar birlik ve bütünlük içindeyiz.

Cenab-ı Allah bile kapının tekini kapatır tekini açar. Maalesef bu hükümet kapıların ikisinide kapattı. Ne kıble kapısı açık nede yalı kapısı açık. Vatandaşı işsiz, aşsız bir şekilde ekmeğe muhtaç etti. Hükümetin ne yapmak istediğini anlamış değiliz. Azarlama ve kovmakla sokaklara isyana teşvik edecek tavırlarla beraber Türkiye’nin huzurunu kaçırıyorlar. TBMM işlerliğini kaybetti. Milletvekilleri mahalle çocuklarının bile birbirlerine söyleyemeyeceği küfürlere maruz kalıyorlar.Bunları da hak televizyonlardan izliyor.Dolayısıyla TBMM halkın sevgisi ve saygısı yok oluyor. Erken seçim gündemde, her ne kadar yapılmayacak densede ekonomi bitti. Eskiden Başbakan hastaydı seçime gidilmişti. Şimdi ekonomi yoğun bakımda seçime gidilecek.  Bir dönem 55 bin işçi çalıştıran TTK müessesesini şimdi 8 binlere kadar düşürdüler. Gençlerimiz sokaklarda kaldılar. Yardım kuyruklarında ölenler oluyor. Bizim buraya toplanmamızdaki amaç her ne kadar Anavatan Partili arkadaşlarımız bize katılsalar bile onlar zaten bizimle beraberdiler. Şimdi bütünleştik. Bir cephede savaşacağız. Bir çatı altında görev yapacağız” görüşüne yer verdi.


İşsizlik aldı başını gidiyor
Rozet takma töreninde söz alan Çimenoğlu, vatandaşların kendisinden ne yol, ne park nede alt yapı istemediğini, insanların iş talebi ile karşısına geldiğini söyledi. Bir Erdemir daha kurulsa Alaplı’daki işsizliğin çözülmeyeceğini ifade eden Çimenoğlu, “Çok değerli büyüklerim ve bu partiye emek vermiş, bundan sonra da vermeye devam edecek teşkilat arkadaşlarım burada sizlerle beraber olmaktan dolayı çok memnunum. Zonguldak bölgesinde tek Demokrat Partili Belediye Başkanı olmanın gururunu yaşıyorum. Hiç bir zaman yüksünmedim ve her zamanda bunun gururunu yaşadım. Ben Alaplı’da bir dönem başkanlık yaptım. Akabine aday olmadım. Gençlerin önünü açalım ve onlara da fırsat verelim dedim. Tekrar doktorluk görevine döndüm. Peşine Milletvekili  adayı oldum.

Amacımız partimize bir oy daha kazandırmanın mücadelesiydi. Meclise 3.sıradan giremeyeceğimizi biliyorduk ama genede hizmetimizden ödün vermedik. Baktık belediyeciliği gençler yapamıyorlar. 1992 Yılından beri devlet memuru olarak siyasetin içerisindeyim. Niç bir zaman rengimi saklamadım. Beni tanıyan herkes benim Demokrat Partili olduğumu benim herkes bilir. Çalışan her zaman kazanır. Biz de kazandı. Alaplı’da saçimi kazandık. Daha diğer partilerin adayları belli olmadan Alaplı’da ilk istifa eden bendim. Geceli gündüzlü 4 ay çalıştık.  Seçimler öncesinde nangi eve gıda paketi gittiyse, o gıda paketinden sonra eve biz gittik. Salonun ortasında duruyordu o paketler, alın kumanyalarınızı yiyin dedik. Ama oyunuzu istediğiniz adaya verin dedik. Biz inanmıştık seçimi kazanacağımıza ve kazandık. Diğer partilerin bütçeleri çok yüksekken bize bırakın Genel Merkez’den paralar gelmesini, kıtlık içerisinde kazandık. Bunları niye anlattım. Biz seçimi kazardık diye oturmadık. Seçim öncesinde gittiğimiz o evlere gene gidiyoruz. Alaplı’da en az iki köye gidiyoruz. Seçimden seçime vatandaşın ayağına gitmiyoruz Görev yaparken kendimizi iğneyi batırmalı daha sonra çuvaldızı karşımızdaki insanlara batırmalıyız. Ben Belediye Başkanı olduğum günden itibaren insanlar benden ne yol, ne park nede alt yapı istiyor. Benden istenen bir şey var. O da sadece iş. Cuma namazına gidiyorum. Selam veriyorum. Vatandaş kızının iç mimar olduğunu ve işe yerleştirmem konusunda iş istiyor. Bir Erdemir daha kursanız, Alaplı’daki işsizlik sorunun çözemezsiniz. Tersaneler kapanmış vaziyette. Gençleriizin hali perişan. İşsizlik aldı başını gidiyor.” dedi.

Haber kaynağı:(Haber-Ömer Tekcan) Zirve

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2010-03-01
Bu haber 1673 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 818
  Bugün : 1221
  Toplam: 5611340
   Online :

  44 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama