Yazar Mavisel Yener, Alaplı’da çocuklarla söyleşisinde, nasihatlerde bulundu:

“KİTAP OKUMAYAN KİŞİ;
PENCERELERİ, PERDELERİ AÇILMAMIŞ KİŞİDİR”
Çocuk edebiyatının ünlü yazarlarından Mavisel Yener, Alaplı Belediyesi’nin organizasyonunda, Alaplı’daki ilköğretim okulu öğrencileri ile söyleşisinin ikinci gününde, çocuklara çeşitli nasihatlerde bulundu, “mutlaka kitap okuyun” dedi.
Belediye Kültür Salonu’ndaki söyleşiyi, Alaplı Belediye Başkanı Dr. Nevzat Çimenoğlu ve eşi Dilek Çimenoğlu da izledi. Birçoğu ödüllü, 48 çocuk kitabının yazarı Mavisel Yener, kitap okuma alışkanlığının yeterince gelişmesinin sebeplerini, söyleşisinin ikinci gününde de öğrencilerle birlikte sorguladı. Yener, “Kitap okumayan kişi, pencereleri, perdeleri açılmamış kişidir. Evinizde perdeyi açtığınızda, dışarıda güzel bir manzara görürsünüz, ışık görürsünüz. Kitap okumak da böyledir. Bir kitabı okursunuz, aydınlandığınızı, güzel bin manzara gördüğünüzü hissedersiniz” dedi.
Söyleştiği öğrencilere, “ne tür kitaplar okuduklarını?” da soran Mavisel Yener, “Bu soruyu size kopya çekmek için soruyorum. Sizlerden gelecek cevapların ağırlığı; bana da hangi kitabı yazmam gerektiği noktasında fikir verecek” dedi.
Bu arada, söyleşinin sonunda yazar Mavisel Yener’e, Belediye Başkanı Dr. Nevzat Çimenoğlu, söyleşiye katılan öğrenciler adına plaket takdim ederken, eşi Dilek Çimenoğlu da, çiçek takdim etti. Belediye Başkanı Dr. Nevzat Çimenoğlu, plaket takdimindeki konuşmasında; bu yaşlardaki çocukların kültürel birikime, kültürel zenginliğe çok ihtiyaçlarının olduğunu belirterek, “Bu amaçla Ekin Yayınevi ile işbirliği yaparak, Sayın Mavisel Yener’i ilçemizde iki gün süreyle konuk ettik. Bu tür, gerek çocuklara, gerekse yetişkinlere yönelik kültürel aktivitelere daha da artırarak devam edeceğiz. Bu tür etkinliklerin, ilçemizin kültürel gelişimine de büyük katkı sağlayacağına inanıyorum. Ve Sayın Mavisel Yener hanıma, bu noktadaki katkılarından dolayı çok teşekkür ediyorum” dedi.
Yazar Mavisel Yener, söyleşinin sonunda, öğrencilere kitaplarını imzaladı.

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2010-02-23
Bu haber 1619 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 535
  Bugün : 785
  Toplam: 5610086
   Online :

  93 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama