Akyol, 20 Şubat’ta Ankara’da ‘TEK-EL’ Olacağız

KESK Çaycuma Bileşenleri adına Eğitim Sen Çaycuma Temsilci İsmet Akyol yaptığı açıklamada “20 Şubat’ta Ankara’da ‘TEK-EL’ Olacağız” dedi.  Akyol’un açıklaması şöyle “Hükümetin TEKEL işçilerinin direnişini çarpıtma, içten bölme ve yıldırma politikasıyla kırmaya çalışmasına rağmen, TEKEL işçilerinin direnişi ve dayanışma eylem, etkinlikleri devam ediyor. TEKEL işçileriyle dayanışmak amacıyla 20 Şubat Cumartesi günü Ankara’da olacağız ve TEKEL işçileriyle birlikte çadırlarda sabahlayacağız.

TÜRK-İŞ, DİSK, KAMU-SEN ve KESK tarafından 20 Şubat günü ‘TEKEL İşçileriyle Dayanışma Günü’ ilan edildi. Dört konfederasyonun almış  olduğu karar gereği Türkiye’nin her yerinden sendika yöneticileri 20 Şubat Cumartesi günü Ankara’ya gidecek ve saat 12:00'de Sakarya Caddesi’nde TEKEL işçileriyle buluşacaklar. Aynı günün gecesi TEKEL işçileriyle birlikte çadırlarda gecelenecektir. 21 Şubat Pazar günü saat 12:00'de yapılacak kitlesel basın açıklamasının ardından sendikacılar illerine uğurlanacaktır.

TEKEL işçilerinin taleplerinin karşılanmazsa, konfederasyonlar çalışma yaşamının tüm sorunlarına ilişkin ortak bir mücadelenin daha etkin sürdürülmesi konularını ve yeni eylemleri kararlaştırmak için 22 Şubat 2010'da DİSK Genel Merkezi'nde bir araya gelecekler.
TEKEL işçilerinin haklı ve meşru mücadelesine bir müdahale olması durumunda anında tüm illerde yapılacak eylemlerle karşılık verilecektir. Tüm emek ve meslek örgütlerini, aydın ve sanatçıları ve tüm halkımızı TEKEL işçileriyle dayanışma içinde olmaya ve yapılacak eylemlere katılmaya davet ediyoruz.

TEKEL İşçisinin Mücadelesi Mücadelemizdir
Kuralsız ve Güvencesiz Çalışmaya Hayır!

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2010-02-18
Bu haber 1533 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 818
  Bugün : 1245
  Toplam: 5611364
   Online :

  62 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama