TEKEL İşçilerine Çaycuma’dan Meşaleli Destek

KESK Çaycuma Bileşenleri tarafından Çaycuma'da TEKEL İşçilerine destek amacıyla meşaleli yürüyüş yapıldı.KESK tarafından, Türkiye genelinde olduğu gibi Çaycuma’da da TEKEL işçilerine destek için meşaleli yürüyüş yapıldı. KESK Çaycuma Bileşenleri tarafından yapılan yürüyüşe esnaf da alkışlarla katılarak destek verdi.

Çaycuma Eğitim Sen Temsilciliği binası önünden başlayan yürüyüş Belediye Sineması önünde sona erdi. Bir buçuk kilometrelik yol boyunca sık sık TEKEL işçileriyle ilgili sloganlar atan kitle, ara ara da düdük çalarak hükümeti protesto ettiler.

Belediye Sineması önünde açıklama yapan Eğitim Sen Çaycuma Temsilcisi İsmet Akyol, TEKEL işçilerinin direnişi ve bu direnişin tüm ülkeye dalga dalga yayılması nedeniyle Başbakanın ve hükümet yetkililerinin direniş karşısında zorlandığını belirterek “Hükümet TEKEL İşçilerinin direnişini çarpıtma, içten bölme ve yıldırma politikasıyla kırmaya çalışıyor. Ancak bunda başarılı olamayacaklar. Çünkü TEKEL işçilerin mücadelesi tüm emekçilerin ortak mücadelesine dönüşmüştür” dedi.

Bakan Hayati Yazıcı’nın TEKEL direnişiyle ilgili söylediği  “Bu işe şeytan karıştı” sözlerini sert bir şekilde eleştiren Akyol, “Asıl şeytan 4/C’nin kendisidir. Çünkü 4/C denilen şeytan işimizi, ekmeğimizi ve geleceğimizi yok etmektedir” dedi. Akyol, TEKEL işçisi kazanana kadar, mücadeleye devam edeceklerini belirterek, 5 konfederasyonun alacağı yeni eylemleri yaşama geçireceklerini söyledi.

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2010-02-12
Bu haber 1507 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 535
  Bugün : 786
  Toplam: 5610087
   Online :

  93 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama