Alaplı Belediyesi’nin yaklaşık iki aydır aradığı su kaçağı'nı Buldu

Alaplı Belediyesi’nin yaklaşık iki aydır aradığı “su kaçağı”  Konak mahallesinde bulundu.
Yaklaşık iki ay önce, hatlarda “su kaçağı” olduğunu tespit eden Alaplı Belediyesi Su İşletmesi Müdürlüğü ekipleri; 200 çapındaki borunun kırılmasından dolayı meydana gelen su kaçağını Konak mahallesindeki hatda buldu.
Belediye Başkanı Dr. Nevzat Çimenoğlu, Su İşletmesi Müdürlüğü ekiplerinin depolardaki su seviyesinin düşmesinden dolayı iki ay önce test amaçlı olarak hatlardaki suyu kesmek suretiyle su kaçağının hangi hatda olduğunun tespitine çalıştığını ve bu çalışmaların sonuç verdiğini bildirdi. Başkan Çimenoğlu, arama çalışmaları neticesinde; Konak mahallesinde, depodan ana şebekeyi besleyen 200 çapındaki borunun kırılmak suretiyle yanında bulunan kanalizasyon giderine akarak, depolardaki su seviyesinin düşmesine sebep olduğunun tespit edildiğini belirterek, “ Burada meydana gelen su kaçağı; günde yaklaşık 400-500 ton su kaybına sebep oluyordu. Bu durum da haliyle, zaman zaman su sıkıntısı yaşanmasına sebep oluyordu. Buradaki arızanın giderilmesiyle birlikte; depolarımızdaki doluluk oranı üst seviyelere çıktı. İlçemizde şu an sağlıklı bir şekilde içme suyu vermeye devam ediyoruz.  Bundan böyle, enerji kesintisi veya arıza olmadığı sürece, ilçemize düzenli olarak su verilmesinde hiçbir sıkıntı yaşanmayacaktır. Ayrıca, yeni açılan sondaj kuyularımızı da yakında devreye sokacağız. Bu iki kuyunun da devreye girmesiyle birlikte, ilçemizde uzun vadede su sıkıntısı yaşanmayacaktır” dedi.
Belediye Başkanı Dr. Nevzat Çimenoğlu, geçtiğimiz günlerde yaşanan su kesintilerinin Kefkenaltı mevkiinde yerin 25 metre altındaki su sondaj kuyusunda bulunan elektrik motorunun yanmasından ve su kaçağını bulmaya yönelik test amaçlı olarak hatlardaki suyun kesilmesinden kaynaklandığını da belirterek, “  Su hattımızda günlük 400-500 ton su kaybına neden olan su kaçağını bulduk ve arızayı giderdik. Elektrik motorunda meydana gelen arızayı da ekiplerimiz uzun bir çalışmanın ardından giderdiler. Bundan sonra su konusunda ciddi bir sıkıntı yaşamayacağız” dedi.

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2010-02-01
Bu haber 1496 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 1024
  Bugün : 582
  Toplam: 5606599
   Online :

  85 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama