Eğitim Sen, Bu Günü Kadar Neredeydiniz?

     Gökçebey Eğitim Sen Temsilcisi Taner Seferoğlu yaptığı basın açıklamasında “MEB Yönetici Atama Başvurusunun son gününde ve son saatlerinde Kaymakamlık makamından gelen “Teşekkür” ödülünün, son anda verilmesi eğitimciler tarafından etik olmadığı ve atama sürecini etkileyecek nitelikte olduğu değerlendirilmektedir ” dedi Seferoğlu yaptığı açıklamada Şunları söyledi “  Sendikamıza ulaşan bilgilerde Eğitim Kurumları Yönetici Atama sürecinin bittiği 27.01.2009 gününün mesai bitimine yakın ilçemizde çalışan yönetici adayı Öğretmen Şahin KAZAK’ a Kaymakamlık tarafından “Teşekkür Belgesi” verildiği görülmektedir.
       Öğretmenlerin yarıyıl tatilini geçirdikleri bu dönemde Müdür adayı öğretmeni Şahin KAZAK,  çalıştığı Atatürk İlköğretim Okulu Müdürü ve İlçe Milli Eğitim Müdürü’nün teklifi olmadan bu ödüle layık olmak için son anda hangi olağanüstü gayret ve çalışmayı yapmıştır?
Şahin KAZAK, Kaymakamlığın verdiği bu ”Teşekkür Belgesi” ile genel puanına 1 puan daha ekleyerek sınavı başarı ile geçen diğer müdür adaylarına göre önemli bir avantaj yakalamıştır. Son anda bu ödülün verilmesi eğitimciler tarafından etik olmadığı ve atama sürecini etkileyecek nitelikte olduğu değerlendirilmektedir.
       Bu belgelerin verilmesi makamlarınıza kanun tarafından verilen bir hak olmakla beraber yönetici atama sürecini etkileyecek nitelikte ve süreçte verilmesinin yerinde olmayacağı sendikamızca değerlendirilmektedir.
       Kaldı ki bu ödüllerin verilebilmesi kanunda da belirtildiği gibi olağanüstü gayret ve çalışma gösteren personellere verilmesi esastır. Objektif bir şekilde düzenlenmeyen her türlü iş ve işlemin yargı kararı tarafından iptal edildiği açık olduğundan verilen ödüllerin de objektif kriterlere bağlanması gerekmektedir.”

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2010-01-27
Bu haber 1773 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 687
  Bugün : 475
  Toplam: 5551946
   Online :

  29 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama