Zonguldak AK Parti Milletvekilleri Alaplı Liman Projesine destek verdi

Alaplı ilçesine ekonomik kalkınmasına büyük katkı sağlayacak olan ve 150 Milyon Dolar’a malolması planlanan Liman Projesine Zonguldak AK Parti Milletvekilleri destek verdiler

 İlçeye liman yapımının gerçekleştirilmesi için 4 kişilik bir heyet oluşturularak Ankara’da görüşmelerde bulunuldu. Heyette Belediye Başkanı Dr. Nevzat Çimenoğlu, Alaplı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Rafet Kılıç, kısa adı ALPORT olan Alaplı liman İşletmeciliği, Gümrükleme, Denizcilik, Turizm, İnşaat, Sanayi Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Yılmaz, AK Parti İl Tanıtım ve Medya Başkanı G. İsmail Öztürk yeraldılar. Heyettekiler TBMM eski Başkanı Zonguldak Milletvekili Köksal Toptan, Fazlı Erdoğan ve Polat Türkmen’ ile görüşerek liman projesi dosyasını sunarak proje hakkında bilgilendirdiler. AK Parti Milletvekillerinden projenin desteklenmesini istediler.

  TBMM eski Başkanı ve Zonguldak Milletvekili Köksal Toptan,  liman projesini ilgi ve beğeniyle karşıladıklarını belirtti. Girişimcileri kutladı. Projenin ilçenin geleceğini oluşturacağını vurgulayarak,’’Alaplı’nın lojistik merkez olma sürecini hızlandıracak projeyi destekliyoruz. İnşallah Liman projesinin temelini atmak başbakanımıza nasip olur.’’dedi. 

  Alaplı’lı girişimciler TSO Başkanlığı’nın öncülüğünde Alaplı Liman İşletmeciliği, Gümrükleme, Denizcilik, Turizm, İnşaat, Sanayi ve Ticaret A.Ş’yi kurmuşlardı. ALPORT, 150 milyon Dolar’a malolacak 5 milyon ton kapasiteli liman projesi hazırladı. Projeye göre Alaplı Çayı’nın denize döküldüğü yerden 400 metre ilerideki sahil bandı liman yeri olarak seçildi. Bu alanda 70 metrelik alan yeşil saha.. Deniz yönüne doğru 500 metrelik bölümde dolgu yapılacak. Bundan sonra da 1200 metrelik mendirekle liman kompleksi tamamlanacak
Projenin gerçekleşmesi için yerli yatırımcılar öncelikli olarak çok ortaklı konsorsiyum oluşturularak liman yapımına girişilmesi çalışmaları sürdürülüyor.

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2010-01-27
Bu haber 1460 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 1602
  Bugün : 159
  Toplam: 5611880
   Online :

  90 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama