Öztürk, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kutlu Olsun

AK Parti Zonguldak İl Tanıtım Medya Başkanı G. İsmail Öztürk, 10 Ocak Çalışan gazeteciler Günü nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı. Öztürk’ün mesajı şöyle:

      "Çağımızın ve demokrasimizin temel unsurlarından biri olan Basın ve Medya yı oluşturan gazetecilerimizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nüyle 212 sayılı yasanın 49.yıldönümünü kutluyorum. Toplumsal ve siyasal gelişmişliğimizin yanı sıra halkı bilgilendirme ve iletişimi görevini üstlenen ve zor koşullara rağmen özverili, ilkeli ve habercilik kurallarıyla meslek etiğinin gereğini üstlenen gazetecilerimizi kutluyor ve başarı diliyorum...

      Her şartta ve her koşulda görevleri peşinde olan gazeteciler, doğal olarak, her türlü tehdit ve yıpranmaya da açık olmaktadır hususu. Ülkemizde, 10 Ocak 1961 tarihinde yürürlüğe giren 212 sayılı yasa ile gazetecilerin sosyal ve ekonomik sorunlarına çözüm getirilmiştir.

      Hükümetimiz ilkeli, tarafsız ve sorumlu gazetecilik anlayışı çerçevesinde haber alma hakkı ve özgürlüğünün ileri demokrasiler düzeyine ulaştırılması, çalışma şartlarının daha da iyileştirilmesi, basın özgürlüğünü kısıtlayan engellerin kaldırılması ve hak ve özgürlüklerinin evrensel standartlara kavuşturulması basınımıza da güç kazandıracaktır.

     Yazılı, görsel ve işitsel basın yayın ve medya kuruluşlarımızda çalışan gazetecilerin bayramlarını kutluyor ve başarılar diliyorum.’’

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2010-01-09
Bu haber 1525 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Bugün : 667
  Toplam: 5613230
   Online :

  99 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama