CHP İl Genel Meclis üyeleri Valiliği zan altında bıraktılar;

Yatırıma engel oluyorlar
Zonguldak’a yapılacak yatırımların önünü açması gereken CHPli İl Genel Meclis üyeleri, verdikleri önerge ile hem istihdamın, hem de yatırımın önüne engel oluşturuyorlar.
Çaydeğirmeni beldesinde, Çanakçılar tarafından yapılacak 100 kişi istihdamlı fabrika alanına DSİ tarafından yaptırılan dolguyu önerge ile gündeme taşıyan CHPli üyeler, yatırımı umursamadıklarını birkez daha ortaya koydular.
İl Özel idaresi Genel Sekreterliği ile Valiliğinde olur verdiği dolgu çalışmasını usulsüzlükle suçlayan Meclis üyeleri, hep partilerine, hem de Zonguldak’a birkez daha zarar vererek herkesi şaşırttılar.
Çanakçılar firması, dolgusu yapılan 39 bin metrekare alan üzerine, 20 bin metrekare kapalı alanı sahip, 7-8 Milyon TLik yatırımla, Mobilyasektörünün metal aksamını üretecek fabrika yaparken, yaklaşık 100 kişiye yeni iş imkanı sağlamış olacak.

Zirve- Cumhuriyet Halk Partisi’nin Zonguldak örgütlerindeki kavgacı tutum ve davranışlara İl Genel Meclis üyeleri de dahil olarak, Zoünguldak’a yapılacak yatırım ve istihdama karşı çıkma geleneğini sürdürdüler.
Devrek ilçesine bağlı Çaydeğirmeni beldesi sınırları içerisnde, Çanakçılar firması tarafından yapılacak olan yeni fabrika arsasındaki dolgu çalışmalarını İl Genel Meclisi gündemine verdikleri önerge ile taşıyan CHPli meclis üyeleri, DSİ yetkililerini, İl Özel İdaresini ve Valiliği zan altında bıraktılar.
Çanakçılara ait fabrikanın yanında bulunan 39 bin metrekare alanın, dere taşkınlarından korunması, bozulan seddedin onarılması için tedbir olarak dolgu çalışmalarını DSİ, Özel İdare ve Valilik oluru ile başlatan Firmanın usulsüz çalışma yaptığını ileri süren CHPli il genel meclis üyeleri, kulaktan dolma, araştırma yapmadan edinilen bilgiler içeren soru önergesi vererek herkesi şaşırttılar.

Fabrika arsasına yapılan dolgu için dereden alınan kum ve çakıllın 1 Milyon TL para karşılığında alındığını ileri süren CHPli meclis üyeleri, sapla samanı birbirine karıştırarak, yapılan yatırımı görmezden geldiklerini ortaya koyarken, verilen önergenin, yerel seçimlerin intikamı olarak verildiği birkez daha ortaya çıktı.
DSİ’nin makina parkının azlığı ve ödenek yetersizliği nedeniyle yapamadığı Taşkın koruma, sedde onarımı ve dolgu çalışmalarını kendi imkanları ile yaptıran Çanakçılar, yaklaşık 200 bin TL masraf yaparken, aynı bölgede bulunan, İl Özel İdaresinin şantiyesini, DSİ’nin şantiyesini, Çaydeğirmeninin küçük sanayi sitesini ve beldeyi  olası bir taşkından da korumuş oldu.
Yasa ve kurallar çerçevesinde yapılan, hertürlü yasal izinlerin ve olurların alındığı dolgu çalışmasını usulsüzmüş gibi gösteren önergenin mimarlarının Gökçebey ve Devrek İl Genel Meclis üyelerinin olduğu, diğer üyelerinde bu önergeye imza attığı belirtiliyor.

Dolgusu yapılan 39 bin metrekare alan üzerinde 20 bin metrekare kapalı alana sahip, Mobilya fabrikasının metal bölümlerinin üretileceği ek bir fabrika yapacak olan Çanakçılar, bu yatırım için yaklaşık 7-8 Milyon TL para harcarken, yıl sonuna kadar fabrikayı tamamlayıp üretime geçmeyi hedefliyor. Yapılacak olan ek fabrika ile Çaydeğirmeni beldesinde yaklaşık 100 kişi yeni iş imkanına kavuşacak.
CHPli il genel meclis üyelerinin bölgeye yapılacak olan bu yatırımı ve yeni istihdamı görmezden glelip, sırf birilerinin şahsi intikam arzusuna hizmet eden bir anlayışla hareket ederek, hem firmayı, hem de yapılan dolguya olur görüşü bildiren DSİ, Özel İdare ve Valiliği zan altında bırakmalarına anlam verilemezken, CHP’li yöneticilerin ve Milletvekillerinin ortaya çıkan bu olumsuz tabloya el atıp müdahele etmeleri isteniyor.

Haber Kayanağı: "Ömer Taşlı" Zirve Gazetesi

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2010-01-07
Bu haber 1729 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 1602
  Bugün : 158
  Toplam: 5611879
   Online :

  91 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Gökçebeyli 2010-01-09 :

Birkaç yıl önce gökçebeyimizden ayrılan Kılınç Seramiğin, Karademir Mobilyanın gökçebeyin ekonomisinde açtığı yaraları, kapanan devrektaşın devrekte açtığı ekonomik yaraları bir düşünün ondan sonra resmi makamların onayı dahilinde alınan ve hesabı verilen bir çakıl taşının yatırıma dönüşmesini anlarsınız. Bir gökçebeyli olarak bu önergeyi veren meclis üyelerimizin sanayi olarak kalkınan çaydeğirmenine,çaycuma ve ereğliye bir bakmalarını, birde sanayisini kaybeden gökçebeyimize bakmasını tavsiye ederim.


Yasin Aksakal 2010-01-07 :

Millet işsizlikten kırılırken.birileri ortaya çıkıyor ve yine işşiz milletin ekmeğiyle oynuyor.Ben çalışıyorum aileme bakabiliyorum ya işe girecek olan 100 kişi siz masa basında karar verirken.onlar geçim derdinde ...en kısa zamanda fabrika üretime baslarda tütmeyen ocaklar tütmeye başlar


Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama