"Eğitim Sen"Tüm Eğitim ve Bilim Emekçilerinin Yeni Yılını Kutluyoruz

       Eğitim Sen Zonguldak Şubesi yeni yıl mesajı "Eğitim ve bilim emekçileri olarak zorluklarla, sorunlarla dolu bir yılı daha geride bırakıyoruz. 2009 yılı, dünyanın pek çok yerinde olduğu gibi ülkemizde de insanlığı, emeği, bilimi ve bilimsel gerçekleri dışlayan, egemenlerin sömürü, baskı ve yoksullaştırma politikalarını arttıran, ırkçı-şoven gericiliğin tırmandırıldığı, çevre ve doğanın yok edilmesi yönünde adımların atıldığı bir yıl oldu.
AKP Hükümeti bu yıl da kamuya ait her türlü mal ve hizmeti paralı hale getirme anlayışından vazgeçmedi. Eğitimde yaşanan yıkım ve sorunlar tüm boyutlarıyla sürdü. Siyasal kadrolaşma girişimleri hız kesmedi. Eğitim ve sağlık hizmetlerini ticarileştirme uygulamaları hayata geçirilirken, kamuda kadrolu istihdam yerine, ücretli-sözleşmeli istihdam uygulamaları tüm hızıyla sürdü.
Dünyada ve Türkiye’de yaşanan ve 2010 yılında da süreceği bugünden belli olan kriz, kazanılmış haklarımıza yönelik yeni saldırıların gündeme geleceğinin işaretlerini bugünden veriyor. Ama biliyoruz ki, Türkiye’nin dört bir yanında fedakârca çalışan yüz binlerce eğitim ve bilim emekçisi, mücadele örgütleri Eğitim Sen ile birlikte bu olumsuz sürecin yaratacağı yıkımın karşısında sessiz kalmayacaktır.
Emek mücadelesini içeriden ve dışarıdan müdahalelerle sürekli zayıflatma çabalarına, eğitim ve bilim emekçilerini eylemsizliğe itmek amacıyla atılan tüm adımlara rağmen 2009 yılı, aynı zamanda dünyada ve Türkiye’de, emek hareketinde belirgin canlanmaların yaşandığı bir yıl oldu. Bu nedenle 2010 yılının hepimiz için, her türlü haksızlığa ve adaletsizliğe karşı mücadelemizi daha da yükselteceğimiz yıl olacağını şimdiden söyleyebiliriz.
2010’un, hepimiz için daha iyi ve daha güzel geçmesinin yolu, eğitim ve bilim emekçilerinin arasındaki birlik ve dayanışmayı güçlendirmekten, omuz omuza eşit ve özgür bir gelecek mücadelesine katılmaktan geçiyor.
Eğitim Sen Merkez Zonguldak Yönetim Kurulu olarak  tüm üyelerimizin, eğitim ve bilim emekçilerinin, aynı zamanda tüm Türkiye ve dünya emekçilerinin yeni yılını kutluyor,2010 yılının tüm insanlara  barış, huzur, demokrasi ve özgürlük getirmesini diliyoruz."

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2010-01-03
Bu haber 1489 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 687
  Bugün : 230
  Toplam: 5551701
   Online :

  96 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama