Girgin, Çaycuma Esnaf Odası'na aday

             Çaycuma esnaflarından Erdem Girgin, basına verdiği kahvaltıda Esnaf ve Sanatkarlar Odası’na Başkan Adayı olduğunu açıkladı.Girgin'in açıklaması şöyle"Çaycuma Esnaf ve Sanatkârlar Odasının genel kurul toplantısının yapılacağı günler yaklaşmaktadır. Bu genel kurulda Çaycumalı esnaflarımız önümüzdeki dönem için kendi yönetici ve idarecilerini seçme olanağı bulacaktır.
Değerli Basın Mensupları ilçemizde Esnaf odamız tek bir odak üzerinden proje üretmektedir. Yaşadığımız Küresel Krizin etkisiyle esnafın kanayan birçok yarasına merhem olabilecek gücü bulunan odamız maalesef zayıf ve etkisiz kalmıştır. Bu etkisiz ve zayıf durum bizleri çözüm üretme noktasına getirmiştir. Bu ürettiğimiz çözümlerin hayata geçirebilmesi için Esnaf arkadaşlarımızla beraber bir kan değişikliği yapılması gerekliliğinin ortak kanısına varmış bulunmaktayız. Bu kan değişiminin genç, dinamik üretken ve geniş bir vizyon açısına sahip bir anlayış içinde olması gerekmektedir. Esnaf arkadaşlarımızla oluşturduğumuz bu ortak çalışma grubu içerisinden şahsımın Çaycuma Esnaf ve Sanatkârlar Odası Yönetim Kurulu Başkanlığına adaylığını bugün itibari ile siz basın mensuplarının aracılığı ile resmen açıklamış bulunmaktayız.

Bizler çıktığımız bu yolda her şeyden önce Odamız üyesi esnaflarımız için neler yapabiliriz mantığını ön planda tuttuk. Sadece aday olmak için değil üreten bir yapı ile yirminin üzerinde proje ile esnaf camiasının karşısına çıkıyoruz. Hazırladığımız projelerin bir kısmı ülkemizde 3000’in üzerinde ki esnaf odasının uygulayıp maalesef odamızın uygulamadığı projelerdir. Hazırladığımız bu projelerin haricinde Odamız üyesi Esnaf arkadaşlarımızdan gelecek proje ve fikirlere de her zaman açığız. Bizler ben olgusu ile değil biz olgusu ile esnaf odaklı olarak hareket etmekteyiz. 
Bizler Esnaflar ile birebir görüşmelerimizde şimdiye kadar Esnaf Odası’ndan çok fazla hizmet alamadıklarını gördük. Üyelerimizin, Esnaf Odası’nın kendilerine sağlayacağı birçok kolaylıklardan haberdar olmadığını gördük. Biz Çaycuma’ya yeni bir Esnaf odası anlayışını hâkim kılacağız. Esnaf Odası çok daha aktif, genç, dinamik ve esnaf ile sıkıntıları için iç içe olacak bir kurum haline gelecektir.
Değerli basın mensupları malumunuz dünyayı sarsan küresel kriz sonucunda tüm Çaycuma esnafı da zor günler geçirmektedir. Bu zor günlerde Çaycuma’da küçük esnafımızın temsilcisi olan Çaycuma Esnaf ve Sanatkârlar Odamız maalesef sessiz bir yapıda kalmıştır. Esnaf ve Sanatkârlar Odası sadece esnaflar için değil tüm Çaycumalılar için bu zor süreçte neler yapmalıyız, bu zor günleri nasıl geçirebiliriz,  kimlerle beraber ne tür ortak kararlar alarak ilçe esnafı ve halkına yol gösterici olmalıyız görüşünü maalesef benimsememiştir. Odamızın amacı sadece üyelerinden aidat toplayıp uygulanmakta olan hizmetlerle kısıtlı kalmamalıdır. Bu tür ekonomik krizler için, her zaman ufku geniş yönetim anlayışı sergilenmelidir. Esnafının ve halkının her daim yanında olmalıdır. Bizler projeler üreterek risk yönetimi anlayışına da hâkim bir biçimde oda yönetimine talibiz.

Bizler Esnaf ve Sanatkârlar Odası'nı yerel yönetim ve diğer kurumlarla uyumlu, Saygın, esnafına hizmet eden, olduğundan çok daha güçlü bir kurum yapacağız. Bu seçimlerde esnaf arkadaşlarımız teveccühlerini bizden yana kullanması sonucunda Çaycuma esnafı üzerindeki ölü toprağı kalkacaktır.

  Değerli Basın Mensupları bizlerin bu seçimde tek bir rakibi vardır. O rakipte;
Kendimizdir. Çünkü bizler o kadar güçlüyüz ki o kadar çok ciddi bir destek alıyoruz ki ekibimizin ve desteğin güvenini bugün olduğu gibi yarın ve Allah bize nasip eder oda yönetimine geldiğimiz andan sonraki yarınlarda her daim o güveni o özveriyi muhafaza etmek zorundayız. Çünkü bizler esnaf odaklı hizmet sunmak zorundayız.

 Değerli Basın Mensupları sizlerle buluşmamızın vesilesi ile Kamuoyunda fısıltı gazetelerinde kulağımıza yansıyan iki dedikodu hakkında da kesin ve net cevaplar vermek istiyorum.

 Birincisi şahsımın mevcut Başkan Sayın Hayri Kandemir tarafından diğer adayların oyları böldürmek için çıkartıldığım konuşulmaktadır. İkinci olarak ise bir siyasi parti tarafından planlı olarak adaylığa çıkartıldığım söylenmektedir. Her iki dedikodu ya yanıtım. Ben ve arkadaşlarım hiçbir bir şekilde hiçbir kişi, kurum, siyasi erk ya da bir zümrenin adayı değiliz. Bizler Çaycuma Esnaf ve Sanatkârlar Odası Yönetimine kendi hür ve özgür irademiz ile aday olduk. Biz bu yolda daha önceki kelimelerimde ifade ettiğim üzere ESNAF ODAKLI olarak hareket etmekteyiz.

 Değerli Basın Mensupları bizleri diğer aday arkadaşlarımızdan farklı kılan en büyük etken GENÇ, DİNAMİK, VİZYON SAHİBİ, PLANLAR DOĞURULTUSUNDA ORTAYA HEDEFLER KOYABİLEN, RİSK YÖNETİMİ ANLAYIŞINA SAHİP, PROJELERİMİZ İLE HAREKET EDEN, MEVZUAT ve KANUNLARA HÂKİM, ODA İŞLEYİŞ YAPISINI BİLEN bir yapıda olmamızdır.

Değerli Basın Mensupları Çaycuma Esnafına vermek istediğimiz hizmet anlayışı partizanlığın, siyasetin, haksızlığın, anlayışsızlığın, hak ve adaletsizliğin olmayacağı, saygı, sevgi ve öncelikle güvenin bir an olsun olmazsa olmaz ilkelerimizden olacağı bir hizmet anlayışını Çaycuma esnafı ile buluşturmak en büyük hedefimiz olacaktır. Bizler tüm esnaf arkadaşlarımıza Projelerimizi, fikirlerimizi anlatacağız. Destek isteyeceğiz. Bu bir bayrak yarışına dönüşsün. Bizleri yalnız bırakmadığımız için hepinize teşekkür ediyorum. Sevgiler, saygılar sunuyorum siz basın mensuplarına yol arkadaşlarıma ve diğer adaylara da başarılar diliyor, bu vesile ile 2010 yılının sağlık mutluluk ve huzur dolu bir yıl olmasını diliyorum.

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2009-12-27
Bu haber 1633 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 945
  Bugün : 159
  Toplam: 5615949
   Online :

  29 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama