Devrek’te Terörü Lanet Mitingi Yapıldı.

    Devrek’te Tokat’ın Reşadiye ilçesinde askerlerimize yapılan saldırıyı ve terörü kınayan bir miting yapıldı. Devrek Meslek Yüksek Okulu öğrencileri tarafından düzenlenen Cumhuriyet Alanı’ında mitinge, Devrek Belediye Başkan Yardımcısı Çetin Bozkurt, CHP Devrek İlçe Başkanı Şeref Aydınlı, Devrek Belediye Meclis Üyeleri Songül Malkoç, Sefer Köse, İl Genel Meclisi Üyesi Bekir Kayaaltı, Devrek Meslek Yüksek Okulu Müdür Yardımcısı Ferdi Kesikoğlu, Devrek Diyanet Sen Başkanı Muharrem Yaprak,  öğrenciler ve kalabalık bir vatandaş topluluğu katıldı.
     Mitingde bir konuşma yapan Devrek Meslek Yüksek Okulu öğrencisi Caner Çavuşoğlu, “ Ülkemizde yaşanan terör olaylarına karşı kayıtsız kalmadığımızı göstermek amacıyla toplandık.  Yıllardan beri ülkemizin üzerinde oynanan anlamsız menfaatler doğrultusunda yürütülen oyunlar yüz ünden binlerce gencecik vatan evladımızı kara topraklara vererek,  analarımızın gözyaşlarını yüreğimizde hissetmekteyiz. Maalesef yıllardan beri terör denilen bu olaya bir çözüm bulunamamış, hatta dersaneye gitmek için evinden çıkan 17 yaşındaki bir kız çocuğunu yakmaya kadar giden bu kalleş ellere artık dur deme zamanı gelmiştir.

     Biz bir avuç insanın dağda yaptığı eylemleri ülke olarak durduramayacak değiliz. Biz bu topraklarda Lazı, Çerkezi, Türk’ü, Kür’ü hep birlikte yaşadık, yaşamaya da devam ediyoruz. Artık Türk milleti el ele gönül gönüle vatan millet bayrak aşkına kenetlenerek bu gidişe dur demek zorundayız.

    Biz gençler olarak Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyetini, yine onun ilke ve inkılapları doğrultusunda hareket ederek O’nun bizlere çok zor şartlar altında emanet ettiği bu vatanı karış karış her toprağına kanımızın son damlasına kadar sahip çıkacağız. Bizler bir avuç insanın dağda yaptığı eylemleri önleyemeyecek kadar güçsüz bir ülke değiliz. Biz gençler olarak artık şehit vermek istemiyoruz, biz artık sokakta bombalar patlayıp da masum insanları kanlar içersinde görmek istemiyoruz. Biz kardeşliğimizin ölmesini istemiyoruz. Bunun için bizim üzerimize düşeni yapmaya hazırız. Burada hiç kimse bu tepkimizin son bulacağını düşünmesin. Vatan için kaçanlardan, vatanı satanlardan olmayacağız.”dedi.
 Mitingde, Tokat’ta şehit düşen askerlerimiz; Harun Aslanbey, Onur Bozdemir, Kemal Pide, Ferit Demir, Yakup Mutlu, Cengiz Sarıbaş ve Fatih Yonca’nın isimleri tek tek okundu ve vatandaşlar tarafından “Burada” denildi.
     Vatandaşlar sık sık; “Şehitler ölmez vatan bölünmez”, “Her şey vatan için”, “Siz, biz Mustafa Kemal’in askerleriyiz”,  “Şehidim hakkını helal et bize”, “Akan kan bayrak için, vatan için”, Kahrolsun PKK” sloganları attılar.

Haber Kaynağı:BÖLGE HABER

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2009-12-10
Bu haber 1862 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 1024
  Bugün : 468
  Toplam: 5606485
   Online :

  47 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama