ÇANAKCILAR A.Ş Krize Rağmen Büyük Yatırıma Devam Ediyor.

Tüm dünyada ve ülkemizde ekonomik kriz yaşanırken, bölgemizde de yoğun olarak birçok fabrika ve üreticiler minimum seviyede çalışarak ekonomik krizin geçmesini sabırla beklemekteler.
Öte yanda; Çanakcılar Ailesi ekonomik krize rağmen yatırımlarına hızla devam ederek bölge halkının iş ve aş umuduna bir nebzede olsa mehlem olma yolunda ilerliyorlar.
Bundan yarım asır önce rahmetli Tahir Çanakcı’nın beton ve mozaik den dökme helâ taşı ve lavabolarla başlayan küçük atölyedeki üretim zamanla çocukları Mithat-Mehmet Çanakcı’ın da babaların işine sahip çıkarak ve yaptıkları teknoloji düzenlemeler ve üretim kalitesiyle dünya çapında bir şirket haline geldiler.


Çankacılar Seramik A.Ş bundan yaklaşık 20 yıl önce ilçemizde bulunan küçük atölyelerini Çukur köyü hudutlarında 160 dönüm arazi üzerinde 60 dönüm kapalı alan olmak üzere son teknolojik özelliklerine sahip 500 den fazla çalışanı ile seramik alanında dev bir fabrika kurdular.  Çanakçılar Seramik A.Ş’de üretim yanı sıra cevre ve doğa ve kültürel anlamda botanik hayvanat Bahçesinde 50 çeşit ve 750 yakın evcil ve yaban hayvan bulunmaktadır. Hayvanat Bahçesinin yanı sıra bölgemizin tek özel Etnografya Müzesi açılarak halkımızın ücretsiz olarak hizmetine sunulmuştur. Hem bölge halkımız hem de çeşitli bölgelerden Amasra ve Safranbolu’ya gelen yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı olmuştur.

Ayrıca; Çanakcılar Ailesinin bölgemizde sosyal, kültürel ve eğitim alanında verdikleri maddi-manevi desteklerin yanı sıra 12.Mart 2007 yılında Gökçebey İlçemizde Mithat-Mehmet Çanakcı Meslek Yüksek Okulunu yaptırarak eğitim ve öğretime açılmasını sağlamışlardır. Meslek Yüksek Okulunda yaklaşık 170 öğrenci eğitim ve öğretim görmektedir.  Çanakcılar Ailesinin ilçemizde ve bölgemizde yapılan tüm sosyal aktivelerde maddi ve manevi destekleri olmuştur. 

Tüm bu hizmetlerin yanı sıra 2003 yılında Çaydeğirmeni beldesinde yaklaşık 90 dönüm arazisi içinde 11 dönüm kapalı alanda Banyo ve Büro mobilyaları üretimi, 150 çalışanı ile teknoloji ve kalite olarak en üst seviyesinde mobilya üretimi yaparak Ülkemizde ve Dünya ülkelerine ihracat yaparak aranan marka olmuştur.  

Dünya da ve ülkemizde yaşanan ekonomik krizde tüm işyerlerini işçi çıkartması ve kapanma olayları yaşanırken Çanakcılar A.Ş hiç işçi çıkartmayıp, üretimi azaltmadığı gibi Çaydeğirmeni Beldesinde büyük yatırımlarına devam etmektedir.

Mevcut mobilya fabrikasının yanı başındaki arazisinde şu günlerde dolgu çalışmaları tamamlanmak üzere. Bölge halkı buradaki yatırımı bir an önce tamamlanmasını ve istihdam yaratılmasını âdete dört gözle beklemekteler.

Çanakcılar A.Ş markasıyla( crevit ve doxsa) Zonguldak ve Gökçebey’imizi ülkemizde ve bir çok dünya ülkesinde en güzel şekilde tanıtmaktadır. Ayrıca sağladığı istihtamla bölgemize ekonomik katkı sağlamaktadır. 

Bölgemizde bulunan diğer potansiyel sahibi varlıklı ailelerimizin Çanakcılar ailesini örnek alarak yeni istihdam yaratacak yatırımlara girmelerini en büyük dileğimizdir.

Çanakçılar Ailesinin oğulları Sezai ve Hakan Çanakcı ailesinden gördükleri terbiye, dürüstlük ve mütevazılıklerini sayesinde güçlerine çok yoğun çalışarak güç katmaktalar. Ayrıca bu enerjilerini tüm çalışanlarına yansıtarak her gecen gün daha çok büyümekteler.
Çanakcılar ailesini tüm bu hizmetlerinden dolayı kutlar yeni yatırımlarında başarılar dilerim.
 Not: “Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz”  

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2009-12-06
Bu haber 1820 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 687
  Bugün : 221
  Toplam: 5551692
   Online :

  94 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama