KGD’nin Bayram Gazetesi’nde Yer Alan Karikatür Bayramı Neşelendirdi

Vah Zonguldak’ım Vah!

Karaelmas Gazeteciler Derneği’nin bayram gazetesinde yer alan karikatür siyasileri ve protokol üyelerini hem güldürdü hem düşündürdü.

Karaelmas Gazeteciler Derneği’nin bayram gazetesinde yer alan karikatür protokol ve parti bayramlaşmalarının birinci gündemi oldu. Şerif Cihan tarafından çizilen ve Zonguldak’ın kurbanlık edilmek üzere hazırlanan bir deveye benzetildiği karikatürde Zonguldak Milletvekilleri deveyi farklı yönlere çekerken görülüyor. Karikatürün üzerinde ‘Vah Zonguldak vah’, devenin üzerinde ise ‘67’ yazıyor.
TBMM Eski Başkanı Ak Parti Milletvekili Köksal Toptan’ın deveye ters bindiği karikatürde devenin üzerindeki ikinci kişi ise vali Erdal Ata. Karikatürde ayrıca Ak Parti Milletvekili Polat Türkmen ile 22. Dönem Milletvekili ve Türkiye Değişim Hareketi İl Başkanı Harun Akın, devenin ön tarafında, CHP Milletvekili Ali İhsan Köktürk ise devenin kuyruğundan tutmuş geri çekerken görülüyor. CHP Milletvekili Ali Koçal ile Ak Parti Milletvekili Fazlı Erdoğan ise devenin bacaklarına sarılmış şekilde yer aldığı karikatürde Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık ile Zonguldak Belediye Başkanı İsmail Eşref çukur kazarken görülüyor. Karikatürde dört bir tarafından çekiştirilen deve ise perişan olmuş bir halde görülüyor.
Zonguldak’ta yapılan bayramlaşmada masalarında gazete ile karşılaşan protokol üyeleri bu mizahi eleştiri karşısında hem güldüler hem bir birlerine takıldılar.
TBMM Eski Başkanı Köksal Toptan Vali Erdal Ata, Ak Partili ve CHP’li Milletvekilleri KGD’nin bayram gazetesinde yer alan karikatür hakkında dernek başkanı Atilla Öksüz’den bilgi aldılar. Öksüz’de Şerif Cihan imzalı karikatürde mizahi bir eleştiri bulunduğunu belirterek protokol üyelerine hoşgörülerinden dolayı teşekkür etti.
Toptan; “Zonguldak’ı biz bu hale getirmiş olamayız” derken diğer protokol üyeleri ise Toptan’ın deveye ter binmesine takıldılar.
CHP Milletvekili Ali Koçal’ın karikatüre bakıp keyifle güldüğü gören Köksal Toptan; “Bak burada da Halil Posbıyık kuyunuzu kazıyor” diyince kahkahalar yeniden yükseldi.
Bayramlaşmaya katılanların ilgi gösterdiği gazetede Zonguldak’ın basın raporu, Karikatürlerle Zonguldak gibi değişik çalışmalar ve yorumlar yer alıyor. Gazetenin ikinci manşetinde ise Zonguldak’ın kronikleşen sorunların çözümü için radikal adımlar atılması yönünde bir çağrı
bulunuyor

Haberin Kaynağı: KGD

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2009-11-30
Bu haber 2314 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 937
  Bugün : 299
  Toplam: 5613799
   Online :

  84 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama