Türkiye Değişim Hareketi'nin Çaycuma Başkanı Açıklandı

            Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül’ün partileşme için oluşturduğu Türkiye Değişim Hareketi Çaycuma İlçe Başkanı, hareketin İl Başkanı Harun Akın tarafından Çaycuma’da açıklandı.
Türkiye Değişim Hareketi İl Başkanlığını yürüten eski CHP Milletvekili Harun Akın, Çaycuma’da toplantı düzenleyerek hareketin Çaycuma İlçe Başkanı olarak Avukat Fulya Kurtuluş Aydın’ı seçtiklerini açıkladı. Çaycuma TSO Lokali üzerindeki kafeteryada gerçekleşen toplantıya Hareketin il temsilcileri ile içe temsilcilerinin yanı sıra Çaycuma’dan da katılım oldu. Harun Akın, katılımcılara hitaben yaptığı konuşmada, Türkiye Değişim Hareketi Çaycuma İlçe Başkanı Avukat Fulya Kurtuluş Aydın ve kurucu üye Mehmet Mocan da yanında yer aldı.
Harun Akın, yaptığı konuşmada Ocak ayında Türkiye Değişim Hareketi’nin partileşeceğini ifade ederek; “Çaycuma bu hareketin lokomotifi olacaktır. Fulya kardeşim ilçe ve beldeleri örgütleyecektir. Önümüzdeki hafta Alaplı ilçe başkanını ardından da Devrek ilçe başkanını açıklayacağız. Türkiye Değişim Hareketi Ocak ayında partisini kurarak AKP’nin elinden başbakanlığı alacaktır.”dedi.

Türkiye Değişim Hareketi Çaycuma İlçe Başkanı Avukat Fulya Kurtuluş Aydın da yaptığı konuşmada şöyle dedi;
“Zonguldak Türkiye ekonomisine yaptığı katkının karşılığında istenen hizmet alamamaktadır. Cumhuriyetin ilk ili Zonguldak yıllardan beri göç veren bir kent durumuna düşmüştür. Binlerce Zonguldak’lı ve Çaycumalı Bursa ve Trakya bölgesindeki fabrikalara özellikle de İstanbul’a gitmek zorunda kalmıştır. Türkiye Taş Kömürü Kurumu eski istihdam gücünden çok uzaktır. Türkiye Taş Kömürü Kurumu’nun son yıllardaki bölgenin sanayi ve hizmet sektöründe çeşitlenmeye gitmesi özel sektörün bölgeye yatırım yapması gerektiğini ortaya koymaktadır. Bu açıdan bölgemizi yakından ilgilendiren Filyos vadisi projesinin tün bölge halkı tarafından sahiplenilmesi ve takip edilmesi önem arz etmektedir. Bu konuda iktidarın göz boyamaya yönelik adımlarından çok ciddi bir biçimde bu projeye kaynak ayırması için gerekenin yapılması sağlanmalıdır. Bölgenin ekonomik ve sosyal gelişimi bu projeye bağlıdır. Türkiye Değişim Hareketi Çaycuma örgütü bu ve bunun gibi bölgemizi ilgilendiren kurumlarda hareketimizin ilkelerine bağlı kalarak ilçemizde yer alan tüm kesimlerle istişarede bulunarak işbirliği içerisinde hareket edecektir. Toplumumuzun gören gözü konuşan dili olan sivil toplum örgütleri ile kolektif bir çalışma yürütülecektir. Kalitenin ve özenli bir çalışma ile ilçemizin sorunları anında gözlemlenip çözümler üretilecektir.

Ülkemizi her alanında ileriye taşıyacak potansiyele ve birikime sahip olan oluşumumuza her geçen gün daha çok katılım olmaktadır. Geniş tabanlı bir halk hareketi oluşturmada ciddi adımlar atılmıştır. Tüm Türkiye’de olduğu gibi ilçemizde de Türkiye Değişim Hareketi’ne yoğun bir ilgi vardır. Türkiye Değişim Hareketi’nin ilçemizdeki örgütlenmesi ve halkımızın Türkiye Değişim Hareketi’ne katılımı hızla devam etmektedir. İlçemize bağlı Filyos Saltukovo Karapınar Nebioğlu ve Perşembe beldelerinde ve köylerimizde de Türkiye Değişim Hareketi’nin örgütlenme çalışmaları devam etmektedir. Çaycumalı hemşerilerimizin bu siyasi harekette kol kola olmaya davet ediyorum bir adaletsizlik ön yargı işsizlik umutsuzluk karşısında güçlü ve cesur olacağız. Daha güçlü ve zengin Türkiye’ye birlikte ulaşacağız sevginin tek partisi biz olacağız. Birliğin beraberliğin tek partisi biz olacağız. Emeğin kardeşliğin tek partisi biz olacağız. Varlığın bereketin tek partisi biz olacağız. Türkiye’nin en demokratik siyasi hareketi olacağız Türkiye değişim hareketi ülkemizin yararına olmaya hiçbir projeye imza atmayacaktır. Türkî’ye Değişim Hareketi sorun değil çözüm üretecektir. Sevgili Çaycumalı Hemşerilerimizin bu siyasi oluşumun ülkemizde ve ilçemizde hayırlı olması dileğiyle sevgi ve saygıyla selamlıyorum”

Haber Kaynak: "CUMA"

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2009-11-13
Bu haber 1504 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 288
  Bugün : 190
  Toplam: 5671641
   Online :

  96 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama