Gökçebey’de Kurban Hizmetleri Komisyonu Toplandı

Yaklaşan Kurban Bayramı nedeniyle Resmi Gazetede 28.10.2009 tarihinde yayımlanan 2009 yılı Kurban Hizmetlerinin Uygulanmasına Dair Tebliğ gereğince Gökçebey de Kurban Hizmetleri Komisyonu toplandı. Komisyonda; İlçe Tarım Müdür Vekili Sevim Küçükbekir, İlçe Emniyet, İlçe Garnizon Komutanlığı yetkilileri ile tüm köy muhtarları katıldı. 
Çarşamba günü saat 13:30 da Kaymakamlık toplantı salonunda toplanan komisyonda sağlıklı ve huzurlu bir bayram geçirmek amacıyla gerekli tedbirleri içeren bir dizi kararlar alındı. Alınan kararlarda;

1- Kurban kesim yerleri olarak ilçe merkezinde Belediye Mezbahası, Bakacakkadı Beldesinde Belediye Mezbahası ve Hacımusa Beldesinde belediye tarafından tespit edilen mekânlar kullanılacaktır.
2-  Kurbanlar Cadde, sokak, umuma açık yerlerde, boş arsa ve arazilerde, mahalle aralarında, yeşil alanlarda ve vatandaşların yoğun olacağı yerlerde kesinlikle kesilmeyecektir.
3-  Kurban derileri Türk Hava Kurumuna makbuz karşılığı teslim edilecektir.
4-  Hayvan sevklerinde menşei şahadetnamesi veya veteriner sağlık raporu muhakkak bulundurulacaktır.
5-  Kulak küpesiz ve pasaportsuz hayvanların sevkine kesinlikle izin verilmeyecektir.
6- Kesim yeri belirlenmeyen yerlerde kendi bahçelerinde derin kuyular kazılarak atıklar içine atılarak kapatılmak suretiyle kesim yapılabilecektir.” denildi
.

Yaklaşık 1,5 saat süren toplantıda hazır bulunan köy muhtarlara da alınan kararlar anlatılarak bilgilendirme yapılmış oldu.

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2009-11-12
Bu haber 1523 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 937
  Bugün : 453
  Toplam: 5613953
   Online :

  100 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama