71 Yıl Önce Bugün Atatürk'ü Sonsuzluğa Uğurladık...

71 Yıl Önce Bugün Atatürk'ü Sonsuzluğa Uğuladık. 71 Yıl Sonra Bugün Sevgimizden Hiçbir şey Kaybetmedik!

Atatürk ve 10 Kasım

Dünya çok az sayıdaki insan için tek vücut halinde ağlamıştır. Nice diktatörler, krallar ve komutanlar gelip geçmiş; arkalarında ya hiçbir şey bırakmadan unutulmuş ya da kin ve nefret duygularını miras bırakıp tarihteki yerlerini almışlardır. Ancak Atatürk, bütün dünyanın hayranlıkla izlediği, sadece kendi ulusunun değil, tüm dünya uluslarının takdirini kazanmış bir insandır.

Atatürk; sadece usta bir komutan, değerli bir devlet ve fikir adamı değildi. Atatürk bir ışıktı, özgürlük savaşında bir umuttu. Atatürk, sadece Türk milleti için değil, bütün dünya milletleri için örnek alınacak bir liderdi. Onun işaret ettiği bilim , barış ve insanlık yolu bütün dünya halkalarına hitap etmiş; "Yurtta sulh cihanda sulh", "En hakiki mürşit ilimdir." özdeyişleri, kainatın sonuna kadar insanlık için bir kılavuz olmuştur.

Mustafa Kemal Atatürk fikirleriyle, sözleriyle, insanlığa öğrettiği barış  yolu ile, bugün, hala yaşamakta ve bir güneş gibi, bizi aydınlatmaktadır. Kendisin de dediği üzere," Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız yeterlidir. 

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2009-11-09
Bu haber 1628 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 288
  Bugün : 159
  Toplam: 5671610
   Online :

  92 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

...SEMRA... 2009-11-10 :

Büyük devlet adamı ve Türk ulusunun Ata'sı Mustafa Kemal Atatürk'ü ölümünün 71. yıl dönümünde bir kez daha sevgi, saygı ve minnetle anıyoruz. RUHU ŞAD OLSUN!..


Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama