Gökçebey Belediyesi Kasım Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı

            Gökçebey Belediyesi Kasım Ayı Meclis Toplantısı gerçekleştirildi. 10 ayrı gündem maddesinin görüşüldüğü Kasım Ayı toplantısında 2010 yılı Belediye bütçesi de ele alındı.
Belediye Meclis Salonu’nda saat 10.30 da başlayan toplantı cenaze dolayısıyla öyle ara verildi öğleden sonra saat 15.00 başlayan toplantı akşam saat:18.00 kadar sürdü toplantıda görüşülen 10 ayrı konu karara bağlandı.
          Açılış yoklamasının ardından Saygı duruşu yapıldı. Daha sonra ise 2. gündem maddesi olan bir önceki toplantıya ait karar özetlerinin okunması ve tasdik edilmesi görüşüldü.
          3. gündem maddesi olan Gökçebey Belediyesi’nin 2010 Yılı Bütçesinin görüşülüp tasdik olunması ile ilgili oylama yapıldı 
           4 gündem maddesi olan 2010 yılı Gelir tarife cetvellerinin görüşülmesi uzun sürdüğü için toplantıya ara verildi ve saat 15.00 tekrar toplanarak tarife cetvellerinin görüşülmesine devam edildi ve oylandı.
          Meclis toplantısının diğer gündem maddesinde yer alan 5. maddede norm kadro değişikliği görüşüldü ve oylandı.
           6. gündem maddesi olan “Turizm ve Otelcilik Meslek Lisesinin ilçemize kazandırılması için Üçburgu Dokap 100 yıl İlköğretim Okulunun bulunduğu 9300 metrekarelik arsanın kullanımının İlköğretim alanından çıkarılarak, Orta öğretim kullanım olarak, imar tadilatının yapılması ile ilgili Meclis üyesi Sadi Uyar’ın verdiği teklif görüşülerek karara bağlandı.
         7.gündem maddesi Üçburgu mahallesindeki eski fidanlık yolu tekrar açılması için imar planında değişiklik yapılması görüşüldü ve karara bağlandı.
         8.gündem maddesi olan Devlet Demir Yollarından kiralanan ilçe Hastanesi karşısındaki arsaya camlı köşk, park ve dinlenme yeri yapılması için İller bankasından kredi alınması görüşüldü ve oylandı.
       9.gündem maddesinde yer alan Ambalaj atıklarının kaynağında ayrı toplanılması, ayrılması, geri dönüşüm konusundaki yetkisinin Özel İdare ve Çevre Altyapı temel hizmetler birliğine devredilmesi görüşüldü. Öneri oybirliğiyle kabul edildi.
      10.Gündem maddesi Gökçebey’de içkili yerler krokisinin değişmesi ile ilgili teklif görüşüldü. Bir sonraki meclis toplantısında gündeme gelmesi kararı alındı.
Meclis Toplantısı saat 18.00 sona erdi

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2009-11-04
Bu haber 1648 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Bugün : 802
  Toplam: 5613365
   Online :

  80 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama