“YARDIMINI YOLLA, GARİBANI KOLLA” KAMPANYASI

              Çaycuma ilçesinde Çaycuma Belediyesi tarafından ‘Yardımını Yolla, Garibanı Kolla’ adı altında bir kampanya başlatıldı. Çaycuma Belediye Başkanı Mithat Gülşen, “Bizi diğer toplumlardan ayıran, çevremize olan duyarlılığımız, vicdanımız, yardımlaşma ve dayanışma duygumuzdur.” dedi. Düzenli geliri olmayan, ihtiyaç sahibi kişilere ulaştırılmak üzere Belediye, Hayırsever vatandaşlar ve Sivil Toplum kuruluşları ile birlikte, ”Yardımını yolla, Garibanı kolla” adı altında yardım çadırı oluşturuldu.
 
Kampanya çerçevesinde, iş yerlerinde ve evlerde az kullanılmış veya kullanılmayan ihtiyaç fazlası giyim-kuşam, ev malzemeleri, beyaz eşya, eğitim araç ve gereçleri, hayırsever vatandaşların gönüllü bağışlarıyla, ihtiyaç sahibi ailelere dağıtmak üzere belediye yardım çadırında toplanacak. Toplanan bu yardımlar kayıt altına alınarak, mahalle muhtarları ile duyarlı vatandaşların beyanlarıyla tespit edilerek ailelere ulaştırılacak.
 
Çaycumalıların çok duyarlı ve yardım seven insanlar olduklarını vurgulayan Çaycuma Belediye Başkanı Mithat Gülşen, “Hala elinde çamaşır yıkayan aileler var. Bahçede ateş yakıp yemek pişiren aileler var. Gelin iş yerimizde evimizde kullanmadığımız, eşyaları bu ailelere hediye edelim. İhtiyaç fazlası eşyalarımızı değerlendirelim. İnsanlarımız arasındaki yardımlaşma ve dayanışma duygusunu daha da geliştirelim.” dedi.
 
Yapılan yardımların özen ve titizlikle çadırda muhafaza edilerek, ihtiyaç sahibi vatandaşlara onurlarını rencide etmeden imza karşılığında teslim edileceğini belirten Çaycuma Belediye Başkanı Mithat Gülşen sözlerine şöyle devam etti. Gülşen, “Bizi diğer toplumlardan ayıran,  çevremize olan duyarlılığımız, vicdanımız, yardımlaşma ve dayanışma duygumuzdur. Kampanyamıza herkesimin desteklerini bekliyoruz.” dedi.

Anıl TAŞKIRAN/ Zonguldak-Türkali Halkın Nabzı Temsilcisi

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2009-10-05
Bu haber 1489 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 535
  Bugün : 660
  Toplam: 5609961
   Online :

  79 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama