Vali Ata Gökçebey’de Tefen-HES Çalışmalarını Yerinde İnceledi

              Zonguldak Valisi Erdal Ata “Tefen-HES”  projesi kapsamında inşa edilen Tefen Hidroelektrik Santrali çalışmalarını yerinde incelemek üzere 28.Eylül 2009 pazartesi günü saat 13.30 Gökçebey’e geldi.
                Vali Ata’yı Gökçebey’de, İlçe Kaymakamı Çetin Kılınç, Ak Parti Gökçebey İlçe Başkanı Zeki Usluoğlu,Jandarma Komutanı  Ahmet  Başaran, İlçe Emniyet Amiri Adil Akkaya, Aksu Madencilik A.Ş. yetkililerinden Şantiye Şefi Cahit Opçin, Belediye Başkanı M.Zeki Kılınçarslan ve Belediye Meclis Üyesi Sadi Uyar karşıladı. 
                Gökçebey’de de Tefen Hidroelektrik Santrali çalışmaları hakkında Zonguldak Valisi Erdal Ata’ya ilk bilgiyi Aksu Madencilik A.Ş. yetkililerinden Şantiye Şefi Cahit Opçin verdi. Opcin,” Gökçebey’de de Tefen Hidroelektrik Santrali adı ile 3x11,00 MW Kurulu gücünde bir hidroelektrik santrali ve Şalt Sahası inşa edilmesi için çalışmalar devam ediyor.”dedi.
Ak Parti Gökçebey İlçe Başkanı Zeki Usluoğlu da ,” Gaziler Köyü hudutları içinde Aksu Madencilik A,Ş’nin yapmış olduğu Hidroelektrik Santrali çalışmaları, 11 Kasım 2007 tarihinde başladı. Onların söylediğine göre 3 yılda bitirilmesi düşünülüyor. Gökçebey, Yenice, Devrek, Çaycuma’ ya yetecek kadar elektrik üretilecek. Şu an tünel çalışmaları yapılmakta. Şuana kadar 306 metre tünel yapıldı. Tünel ağızlarında betonlama işlemleri devam etmekte. Şu an Santral alanında kademe kademe çalışmamalar yapılmakta. 5-6 kademe inilip, betonlaşıyor.” dedi
Vali Erdal Ata, Gökçebey’de de Tefen Hidroelektrik Santrali tamamlanıyor. Çalışmalar hızla devam ediyor. Gökçebey’e kalıcı bir hizmettir” dedi. 
     Gökçebey Belediye Meclis Üyesi Sadi Uyar Vali Ata’ya,” Gaziler Mahallesinde ikametgâh eden Bilal Kuyucu’nun gaziler deresi kenarında bulunan konutunda yaşanan sel felaketinde alüvyon zeminde kopmalar olmuştur. Bu boşluğun dolgu yapılması konuda yardım ”istedi. 
Vali Ata,” Bilal Kuyucu’nun konutunun mağduriyetinin giderilmesi adına ne gerekiyorsa yapacağız” dedi.

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2009-09-29
Bu haber 3128 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 1024
  Bugün : 665
  Toplam: 5606682
   Online :

  78 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama