Gökçebey’de Gaziler Günü Düzenlenen Törenle Kutlandı

                Gökçebey’de Gaziler Günü düzenlenen törenle kutlandı.Törende Kaymakam Çetin Kılınç, Garnizon Komutanı J.Kd. Bçvş Süleyman Dalçınar ve Belediye Başkanı M. Zeki Kılınçarslan Atatürk Anıtı’na çelenk sundu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu. Gaziler Günü adına yapılan törene: Kaymakam Çetin Kılınç, Garnizon Komutanı J.Kd. Bçvş Süleyman Dalçınar ve Belediye Başkanı M. Zeki Kılınçarslan, İlçe Emniyet Amiri Adil Akkaya, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Nuray Yiğit, İlçe özel İdare Müdürü İzzet Turpçu, Sağlık Grup Başkanı Dr. Burhan alagöz, Gökçebey Ziraat Bankası Müdür Ayfer Sarıoğlu, Gökçebey İlçe Başkanı Zeki Usluoğlu, yanı sıra ilçe daire amirleri katıldı.

Günün mana önemini belirten konuşmayı İlçe Garnizon Komutanlığından J. Bcvş Nevzat Taş yaptı. Taş Yaptığı konuşmasında,” Bugün burada 19.Eylül Gaziler Gününü anma töreni için buraya toplanmış bulunmaktayız. Gazilerimiz 87.Yıldır bir bayrak altında huzurlu mutlu ve özgürce bir yaşam elde edebilmek için özgürlük adına Kore’ye, Kıbrıs’a Bosna’ya, Somali’ye Afganistan’a ve Güney doğuya giderek demokrasi tarlalarını kanları ile suladılar. Ülkemizin bölünmez bütünlüğüne yönelik saldırılarda vücutlarını siper edip zaferler kazanarak geldiler. Bizi bu günlerimize getiren, yaşayan olayları anlatan savaşlara ait canlı tek kanıtımız şuan da aramızda bulunan gazilerimizdir. Gazilerimiz Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi yaşayan tarihimizdir.

Geçmişinden ders almayan topluluklar yıkılmaya mahkum olduğu gibi herkes tarafından kabul edildiğine göre; Bizler yaşayan tarihten ders alıp daha çok çalışmak ve güçlü olmak zorundayız. Ancak bu şekilde bize emanet edilen şehitlerimizin ve gazilerimizin kanları pahasına elde ettiği topraklarda hür ve özgürce yaşayabiliriz.
Savaşların bicimi ve şekli ne olursa olsun büyük bir yıkım, acı, gözyaşı bıraktığı bir gerçektir.

Bu nedenle tüm olumsuzluklara rağmen vücutlarını siper ederek savaşlara katılıp bizi bugünlerimize getiren gazilerimizi yılda bir kere hatırlamak değil, onlara her zaman kalbimizde yer verdiğimiz takdirde bir nebze dahi olsa minnet borcumuzu ödeyebiliriz.
Kanlarını bu vatan için akıtan başta Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi minnetle anıyoruz.”dedi.
Tören sonunda protokol üyeleri İlçe Jandarma Garnizon Komutanlığına gidilerek gazilerle uzun süre sohbet ettiler.

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2009-09-21
Bu haber 1749 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 1602
  Bugün : 165
  Toplam: 5611886
   Online :

  77 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama