Maden Şehitleri Toprağa Verildi

             Türkiye Taş Kömürü Kurumu Karadon Müessesesi Gelik İşletmesi'nde meydana gelen göçükten 17 saat sonra ölü olarak çıkartılan Caner Albuzlu'nun ve Ali Ziya Kısaboyun cenazesi köyünde defnedildi.

ÇaycumaUluköy
       Çaycuma’ya bağlı Uluköy'de ikindi namazının ardından cenazesi defnedilen Albuzlu'nun bir kız babası olduğu öğrenildi. Cenaze törenine CHP Zonguldak Milletvekili Ali İhsan Köktürk, GMİS Genel Başkanı Ramis Muslus ve yönetim kurulu, Çaycuma Belediye Başkanı Mithat Gülşen ve Albuzlu'nun yakınları katıldı.
Megafon aracılığı ile kılınan cenaze namazında ölen madencinin kardeşleri Şenol, Erol, Ahmet ve Soner gözyaşlarına hakim olamadı. Madencinin eşi Derya Albuzlu ise güçlükle sakinleştirildi.
           Öte yandan göçüğün meydana gelmesinin ardından madencinin akrabası Ratif Karaçelebi, göçükte ölen madencinin kendilerine işe gitmek istemediğini söylediğini kaydetti. Karaçelebi, "Bana, 'İş yeri şartları çok zor, hiç gidesim gelmiyor, ayaklarım geri gidiyor' diyordu. Ben de ona işine gitmesini, artık hiçbir yerde ekmek olmadığını söylemiştim. Şimdi böyle bir olayla karşılaştık, çok üzgünüz" ifadelerini kullandı.
Köyde bulunan mezarlığa defnedilen madencinin 3 yaşında Dilara adında kızı olduğu öğrenildi.

Bakacakkadı Beldesi
             Madenci Ali Ziya Kısaboyun'un cenazesi TTK cenaze nakil aracı ile Bakacakkadı beldesine getirildi. Merkez Fatih Camii'ne getirilen Kısaboyun'un cenazesi için Cuma namazı sonrası cenaze töreni düzenlendi. Erken doğum ve düşük riskine rağmen acılı eş, kocasını son yolculuğuna uğurlarken yalnız bırakmak istemedi. Hamile haliyle doktordan izin alarak eve geldi. Cenaze töreni öncesi evine gelen Dilek Kısaboyun'u mahallenin bayanları üzüntü içerisindekarşıladı. Bitkin ve yorgun olduğu gözlenen Dilek Kısaboyun, araçtan iner inmez üç yaşındaki oğlu Baran'a sarılarak ağlamaya başladı.
Kılınan cenaze namazı sonrası cenazesi evine getirilen madenci için ağıtlar yakıldı. Büyük üzüntü içerisinde hakkını helal eden yakınları madenciyi son yolculuğuna uğurladı. Acılı eş ise güçlükle sakinleştirildi. Kendisini tutanlara bırakmasını isteyen ve eşinin peşinden gitmek istediğini söyleyen Dilek Kısaboyun, yakınları tarafından alandan uzaklaştırıldı.

                Genel Maden İşçileri Sendikası Genel Başkanı Ramis Muslu, göçükten sonra bir süre umut taşımalarına rağmen üzücü haberi aldıklarını belirterek, "Çok üzgünüz. Ali Ziya'nın eşi sekiz aylık hamile. Doktorlarla görüştük, erken doğum yapacakmış. Eşinin ölüm haberini aldıktan sonra doktorlar tarafından psikolojik destek görüyor. Söylenecek çok fazla bir şey yok. Ümit ederiz ki bir daha böyle acılar yaşamayız" dedi.
Öte yandan geride üç yaşında bir çocuk, doğacak bir çocuk ve acılı bir eş bırakan madenci Ali Ziya Kısaboyun mahalle mezarlığında defnedildi.

Kaynak: CUMA

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2009-09-12
Bu haber 1848 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 945
  Bugün : 255
  Toplam: 5616045
   Online :

  75 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama