Tieion/ Filyos Kazısı Kazı Grubu Çanakcılar Müzesini Ziyaret Etti

             Tieion / Filyos Kazısı kazı gurubu Pazar günü saat 13.00’de Çanakcılar Seramik bünyesinde bulunan Çanakcılar Arkeoloji ve Etnografya Özel Müzesini ziyaret ettiler.Filyos Kazısı kazı Grubu Yrd. Doç Dr Özkan Ertuğrul, Öğr. Gör. Dr. Esen Kortanoğlu, Arş. Gör. Ergün Karaca, Arkeolog müze uzmanı Gonca Orakcı, Roma, Bizans Seramik Uzmanı Ayyüz Sabuncu ve sanat tarihi öğrencileri Pazar günü saat 13.00’de Çanakcılar Seramik bünyesinde bulunan Çanakcılar Arkeoloji ve Etnografya Özel Müzesini ve Hayvanat bahçesini gezdiler.

              Ev sahibi olarak Çanakcılar Seramik A.Ş sahiplerinden Mithat Çanakcı, Gökçebey Kaymakamı Çetin Kılınç, Çaydeğirmeni Belde Belediye Başkanı Satılmış Gebeş, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Fazıl Aytaş, İlçe Tarım Müdürü İrfan Soysal, Yerel Tarih Araştırmacı Sadi uyar Gazetemizin Bölge temsilcisi Latif Aydemir Filyos Arkeoloji gurubunu ağırladı.

              Filyos Arkeoloji Grubu Çanakcılar Seramik bünyesinde bulunan Çanakcılar Arkeoloji ve Etnografya Özel Müzesini ziyaret ederek çok beğenerek,” böyle bir müzenin Gökçebey’de olması turizm acısından çok önemlidir. Öncelikle bu müzenin buraya yapılması ve birbirinden değerli tarihi eserlerin müze çatısı altında toplanmasında vesile olan ve tarihe verdiği yakın ilgi ve alakasından dolayı Mithat Çanakcı’yı kutluyorum. Seramik fabrika bünyesinden bulunan Arkeoloji ve Etnografya Özel Müzesi ile Hayvanat bahçesine gelen ziyaretleri hayretler içersinde bırakmaktadır.” dediler.

             Tieion/ Filyos Kazısı Kazı Grubu Çanakcılar seramik ziyareti öncesi Gökçebey Ucburgu mevkiinde Filyos ırmağının suları çekildikten sonra çıkan taş temellerini yerinde inceleyip bu konu hakkında gerekli açıklamaları yapacaklarını ifade ettiler.

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2009-08-16
Bu haber 2635 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 945
  Bugün : 356
  Toplam: 5616146
   Online :

  79 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama