DEVREK’TE YÖRESEL ÜRÜNLER FUARI AÇILDI

      24. Uluslararası Devrek Baston ve Kültür Festivali çerçevesinde düzenlenen  “Devrek Yöresel Üreticiler Fuarı”na yoğun ilgi oldu.Devrek yöresine ait tarımsal ürünlerin sergilendiği fuarın açılışında konuşan Devrek Belediye Başkanı Özcan Ulupınar, Festival’de bu yıl ilk kez yöresel tarım ürünlerinin sergilendiğini belirterek şunları söyledi; “ Bu yıl ilk kez Devrek yöresinde yetiştirilen ürünlerden oluşan bir fuar açıyoruz. 15 köylü vatandaşımı burada ürettikleri değişik ürünleri sergiliyor bunun yanında festivalimize adını veren Dünyaca ünlü bastonlarımızı da bu bölümde görücüye çıkardık. Bu bölümde sergilenen ürünler tamamen bölgemize ait ürünlerdir.”

     Devrek’te bu yıl ilk defa gerçekleştirilen Yöresel Ürünler Fuarı vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyorlar. Kapalı Pazar alanında açılışı gerçekleştirilen fuarın açılış kurdelasını Devrek Belediye Başkanı Özcan Ulupınar kesti.

     Devrekli 15 köylü vatandaşın ve 15 diğer girişimcilerin festival süresince faaliyetlerini sergileyecek olan fuarda ziyaretçilerin en çok ilgi gösterdikleri Devrek Bastonu ve köy ürünleri oldu.

     Açılışta konuşan Belediye Başkanı Özcan Ulupınar, “Festival nedeniyle Devrek’te yoğun bir hareketlilik gözlendiğine” işaret ederek; “Bu yıl 24. düzenlediğimiz etkinlikler tüm hızıyla devam etmektedir. İlçemizde her anlamda hissedilir şekilde hareketlilik gözlenmektedir. Bizler belediye olarak gerek başta Devrek Bastonu olmak üzere ve diğer girişimcilerimizi sonuna kadar denklemeye devam edeceğiz bu fuarın girişimcilerimiz adına hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum.”

      Fuar girişimcilerine Belediye Başkanı Özcan Ulupınar tarafından teşekkür belgesi verildi.

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2009-07-25
Bu haber 1651 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 945
  Bugün : 258
  Toplam: 5616048
   Online :

  74 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Raşit korum 2009-07-31 :

Bu haberde gözden kaqçan ve sorulması gereken fesizde öğrenelim fuarmı büyük festivami ında btival içinde fuar ne oluyor fuar nedir festival nedir bir bilen varsa açıklasınn da öğrenelim


Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama