Vali Mustafa Tutulmaz’ı duygulandıran hediye
Dün düzenlenen Anadolu treni ile nostaljik gezi programı kapsamında Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz öncülüğünde protokol mensupları ile basın mensupları Gökçebey ilçesine geldi.

Onuncu yıl marşının yazılmasına neden olan Zonguldak demiryolu hattındaki gezide dönemim maden mektebi öğrencileri şairleri Faruk Nafiz Çamlıbel ve Behçet Kemal Çağlar tarafından 1933 yılında yazılan ve Cemal Reşit bey tarafından bestesi yapılan 10’uncu yıl marşının yazıldığı Zonguldak-Karabük tren yolu genç Cumhuriyetin ilk vilayetinin önemli kazanımı idi.
 
Anadolu treni ile başlayan gezi Gökçebey varış noktasında dün bir dizi ziyaret ve toplantılar gerçekleştiren Vali Mustafa Tutulmaz, 1935 yılında Kuzey Demiryolu açılış töreni nedeniyle Tefen Gökçebey’de görevlendirilen protokolün içinde yer alan Emine Hazer'i ziyaret etti. Gökçebey Kaymakamı Ömer Övünç Koşansu tarafından hazırlanan 1935 yılına ait fotoğrafı Emine Hazer, Vali Tutulmaz'a  duygulanarak hediye etti. Ziyarette, Gökçebey Kaymakamı Ömer Övünç Koşansu ve Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Mustafa Çufalı’da hazır bulundu.

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2021-06-11
Bu haber 180 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 1024
  Bugün : 471
  Toplam: 5606488
   Online :

  47 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama