GÖKÇEBEY’DE "YAYA ÖNCELİĞİ KIRMIZI ÇİZGİMİZDİR" ETKİNLİĞİ .
İçişleri Bakanlığı'nın 'Önce yaya' denilerek "Yaya Önceliği Kırmızı Çizgimizdir" Projesi kapsamında 81 ilde başlayan etkinlik Gökçebey’de gerçekleştirildi.
 
İçişleri Bakanlığı’nın yaya güvenliği ve önceliği için “30 Mart’ta Kırmızı Çizgimizi Çekiyoruz” uygulaması kapsamında bugün Gökçebey’de Gökçebey kaymakamı Ömer Övünç Koşansu, Gökçebey Belediye başkanı Vedat Öztürk, İlçe Emniyet Amiri, İlçe Jandarma Komutanı, Daire Amirleri ve öğrencilerin  katılımıyla “Yaya Önceliği Kırmızı Çizgimizdir”  etkinliği düzenlendi. Etkinlikte, trafikte yaya önceliği farkındalığını artırmak amaçlanıyor.
 


Daha sonra Bakacakkadı beldesinde de “Yaya Önceliği Kırmızı Çizgimizdir” etkinliğine katılan Gökçebey Kaymakamı Ömer Övünç Koşansu , Bakacakadı belediye başkanı Oktay Albuz ve protokol üyeleriyle birlikte yaya geçitlerine kırmızı çizgi çektiler.
Etkinliğe katılan öğrenciler ise ellerindeki "Yaya yolu benim yolum", "Sende bir yayasın", "Dur yolda bende varım" ve "Hak ver Öncelik ver" yazılı pankartlarla sürücülere uyarıda bulundu.
 
Kaymakam Koşansu ve protokol önce yaya geçidinde bulunan beyaz şeritlerden birini kırmızıya boyayarak "Yaya Önceliği Kırmızı Çizgimizdir" vurgusu yaptı.  Sonrasında Kaymakam Koşansu ve protokol yaya geçidinden öğrencilerle birlikte geçerek yaya geçidinin kullanılması anlamında vatandaşlara örnek oldu.
 
Etkinlik, trafikte durdurulan araç sürücülerinin bilgilendirilmesinin ardından sona erdi.

 
 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2021-03-31
Bu haber 208 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 459
  Bugün : 175
  Toplam: 5555781
   Online :

  40 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama