ÇAKIROĞLU GÖKÇEBEY’DE İKİNCİ KEZ BAŞKAN

Gökçebey Muhtarlar Derneği 4. Olağan Genel Kurulu yapıldı.

      Sultan Cafe’de yapılan genel kurulun Divan Başkanlığını Şerafettin Nas yaptı. Genel kurula, AKP Zonguldak Milletvekili Ahmet Çolakoğlu, Gökçebey Kaymakamı  Ömer Övünç Koşansu,Gökçebey Belediye Başkanı Vedat Öztürk, Bakacakkadı Belediye Başkanı Oktay Albuz, AKP Gökçebey İlçe Başkanı Erkan Soner Kodaman, AKP İl Genel Meclis Üyesi Vedat Tuzcuoğlu, CHP İl Genel Meclisi Üyesi Hasan Tülübaş, İYİ Parti İlçe Başkanı İsmail Demirbaş, İl Özel İdare Müdürü İzzet Turpcu, Zonguldak Muhtarlar Derneği Başkanı Şerafettin Nas ve muhtar üyeler katıldı.

     Genel kurulun açılışında konuşan mevcut başkan Kadir Çakıroğlu, genel kurula katılarlara katılımları nedeniyle teşekkür etti.

     Zonguldak Muhtarlar Derneği Başkanı ve Karadeniz Bölgesi Muhtarlar Federasyonu Genel Başkanı Şerafettin Nas da konuşmasında, muhtarlık seçimlerinin de birleşik oy pusulasında yer alması için çalışma yaptıklarını, belirtti.

     Başkan Nas şöyle konuştu: “Yeni dönem seçimlerinde, siyasi partiler gibi muhtarlar da birleşik oy pusulası kullanması için çalışmalar sürüyor. Seçime akşamı, anama kızdım, dayıma kızdım sabah aday oluyorum devri bitecek. Muhtar adayı olmak isteyen kişi 45 gün önceden ilçe seçim kuruluna adaylığını bildirecek. Aynı mahallenin adayları birleşik oy pusulasında isimleri olacak vatandaş da, istediği adayın üstüne mührünü vuracak. Ayrıca, muhtarlık bürolarının giderlerinin devlet tarfından karşılanması da düşünülmektedir.”

      Gökçebey Belediye Başkanı Vedat Öztürk de yaptığı konuşmada, toplumun birleştirici gücü olan derneklerin her zaman yanında olduklarını ifade ederek, “İlçe merkezimiz ile köy muhtarlarımızın sorunlarını elimizden geldiğince çözüyoruz. Toplumun birleştirici gücü olan derneklerin her zaman yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz. Burada bir kez daha bölge milletvekilimize ilçemizde yapılacak olan OSB için teşekkür ediyorum. Kongre ilçemize ve ilimize hayırlı uğurlu olsun”dedi.

      Gökçebey Kaymakamı Ömer Övünç Koşansu da genel kurulun hayırlı uğurlu olmasını dileyerek, kamu hizmetinin en uzak köylere ulaşmasına vesile olan muhtarlarımızın her zaman yanında olduklarını, belirtti.

     Genel kurulda “Devlet ile vatandaş işbirliğinde koordinasyonunmuhtarların sağladığını” belirterek, “Eskiden, yol-su-elektrik talebiyle karşımıza gelen muhtarlarımız artık değişen ve gelişen dünyada internet ve sosyal hizmetler alanında taleplerle karşımıza geliyor. Bir zamanlar Cumhurbaşkanlığı Köşkünün yakınına yaklaşamayan muhtarlarımız, bugün peyderpey Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde ağırlanmaktadır. Gökçebey de yapımı devan eden Ortaokul ve OSB çalışmaları hızla devam ediyor. Bölgemizin gururu olacak Filyos Projesi hava, kara, deniz ve karayoluyla güçlenecek ve halkımızın yaşamını kolaylaştıracaktır” dedi.

     Genel kurulda derneğin 3 yıllık faaliyetleri okundu ve ibra edildi. Gökçebey Muhtarlar Derneğinin gelecek üç yıl içinde yapacağı çalışma ve proğramlarda oy birliğiyle kabul edildi.

     Daha sonra mevcut başkan Kadir Çakıroğlu’nun tek aday olarak girdiği genel kurulda seçime geçildi ve 29 üyelinin tamamını alan Çakıroğlu ikinci kez başkanlığa seçildi.

     Gökçebey Muhtarlar Derneği Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu: Başkan Kadir Çakıroğlu, İsmail Aydemir, Aydın Kayabaş, Yunis Pazarlık ve M. Ziya Aydemir. Derneğin Denetleme Kurulu Üyeleri de şu isimlerden oluştu: Kazım Durdubaş, Kısmet karaoğlu ve Hasan Berber.

Haber: Zeki Başoğlu / fotoözen 

 

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2021-03-23
Bu haber 390 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 459
  Bugün : 199
  Toplam: 5555805
   Online :

  51 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama