TBMM BAŞKANI TOPTAN’IN MESAJI

                       Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Köksal Toptan, Kore Gazisi Haydar Akman’ ın Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde vefat etmesi nedeniyle oğlu Nasip Akman’a başsağlığı telgrafı gönderdi. TBMM Başkanı Toptan’ın mesajı şöyle”Kore Gazisi, değerli babanız Haydar Akman’ın vefatından büyük üzüntü duydum.

Milletimiz, tarihi boyunca bağımsızlığını ve özgürlüğünü korumak için sayısız mücadeleler vermiştir. 

Bağımsızlığımız konusunda en büyük fedakarlığı gösteren şehit ve gazilerimiz bu kahramanlıkları ve asaletleriyle milletimizin onur abideleri olmuşlardır.

Milletimizin bağımsızlığı için canlarını seve seve veren kahraman askerlerimiz, dünya barışının sağlanmasına da önemli katkılarda bulunmuşlardır.

Askerlerimizin Kore Savaşı'ndaki kahramanlık ve fedakarlığı, uluslarımız arasında kardeşliğe varan bir dostluk bağı oluşturmuştur.

Kore Savaşı’na katılan değerli babanız Haydar Akman’ın barışın sağlanması konusunda gösterdiği üstün fedakarlık hiçbir zaman unutulmayacaktır.

Milletimizin gönlünde saygın yer edinen gazilerimizle ne kadar övünsek azdır.

Her zaman saygı ve minnetle anacağımız değerli gazimiz Haydar Akman’a Allah’tan rahmet, size, ailenize, yakınlarınıza ve tüm milletimize başsağlığı ve sabır diliyorum.”

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2009-07-03
Bu haber 1570 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 1602
  Bugün : 110
  Toplam: 5611831
   Online :

  84 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama