Zonguldak Kömürspor Engelli Sporcu Sezer Uslucuk ile Her Konuda Anlaştı
Engelliler Halterde Türkiye şampiyonu olan ve aynı zamanda  bilek güreşinde Türkiye 2’ncisi olarak göğsümüzü kabartan 22 yaşındaki engelli sporcu Sezer Uslucuk, Zonguldak Kömürspor’a transfer oldu. Kırmızı-lacivertli kulüp başkanı Süleyman Caner ile prensip anlaşmasına varan Uslucuk,  2017 yılından itibaren kırmızı-lacivertli kulüp adına yarışacak.

*******************
Gökçebey İlçesinde 2009 yılında ayağındaki keneyi çıkarmak için bisikletle hastaneye gittiği sırada  trafik kazası geçirerek felç olan 22 yaşındaki Sezer Usluculuk, halter sporuyla tanıştıktan sonra hayatı değişti. Geçirdiği kaza sonucu tekerlekli sandalyeye mahkum olan ancak, tanıştığı halter sporuyla bu engeli ortadan kaldıran Sezer, şimdi renklerine gönül verdiği kırmızı-lacivertli forma ile bundan sonraki yarışmalarda boy gösterecek. Yaşadığı sıkıntıya rağmen azmini gören ve başarısından etkilenen Zonguldak Kömürspor kulüp başkanı Süleyman Caner, Sezer’i kulüp bünyesine kazandırmak için kolları sıvadı. Şuanda  Aile ve Sosyal Politikalar Gençlik ve Spor Kulübü Derneği Zonguldak Şubesi’nin lisanslı sporcusu olan Sezer, 2017 yılında resmen kırmızı-lacivertli olacak. Bu süre içerisinde yine kulübü ile yarışlara katılmaya devam edecek.

"ZONGULDAK KÖMÜRSPOR FORMASI ALTINDA BİRÇOK BAŞARILARA İMZA ATACAKTIR”
Zonguldak Kömürspor’un Kulüp Başkanı Süleyman Caner, görüşmeler sonucunda Sezer’in Zonguldak Kömürspor’a kazandırıldığını söyleyerek, “Sezer terim olarak engelli bizden daha çok azmeden, spordan elinden gelenin fazlasını yapan örnek bir kardeşimiz. Her insan yaptığı işi severek yapması gerek.. Sezer’de yaptığı işi severek yaparak birincilikler almış bir kardeşimiz. Geçen sene Sezer kardeşimizden bahsetmişlerdi ama yoğunluk nedeniyle kulübümüze kazandıramadık. İnşallah Sezer kardeşimizi Ocak ayında lisans işlemlerinin ardından kulübümüze kazandıracağız.  Spor da elimizden geleni yapıyoruz kentimize laik olabilmek için. İnşallah Sezer Uslucuk’la daha da güçleniriz. Zonguldak Kömürspor forması altında yarışmalarda ter dökecek. Zonguldak Kömürspor forması altında birçok başarılara imza atacaktır” dedi.

“ZONGULDAK KÖMÜRSPOR’A TRANSFER OLACAĞIM İÇİN ÇOK MUTLUYUM”
Başarılı sporcu Sezer Uslucuk, Zonguldak Kömürspor forması altında ter dökeceği için çok mutlu olduğunu söyleyerek, “Zonguldak Kömürspor’a transfer olacağım için çok mutluyum. Başkanımızda beni kulübümüze kabul etmesi çok gururlandırdı. Bende elimden geleni yaparak Zonguldak Kömürspor forması altında birçok başarılar elde etmek istiyorum. En büyük hedefim Zonguldak Kömürspor forması altında Zonguldakımız’ı en iyi şekilde temsil etmek. İnşallah fırsat buldukça Zonguldak Kömürspor’un maçlarını da kaçırmayacağım. Başkanımızın desteği için çok teşekkür ederi. İnşallah Zonguldak Kömürspor formasıyla ilkleri yaşatacağım.”şeklinde konuştu.

Kaynak: Halkın Sesi /  Emre Can BAYRAM
 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2016-08-14
Bu haber 1869 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 535
  Bugün : 723
  Toplam: 5610024
   Online :

  88 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama