GÖKÇEBEY DARBEYE KARŞI TEK YÜREK OLDU
GÖKÇEBEY DARBEYE KARŞI TEK YÜREK OLDU
15 Temmuz demokrasi ve milli iradeye yönelik darbe girişimine tek ses ve tek yürek olarak karşı duran CHP, AK Parti, MHP, Saadet Partisi ve  STK temsilcileri 22 Temmuz 2016 Cuma günü akşamı düzenlediği Milli irade mitinginde ortak bir basın açıklaması yaparak darbe girişimini kınadı.

Düzenlenen Demokrasi Nöbeti Mitingi ve Milli İrade Yürüyüşüne Gökçebey Kaymakamı Bünyamin Bilgin, Belediye başkanı Vedat Öztürk, Bakaçakkadı Belediye başkanı Sezgin Özdemir, CHP İlçe Başkanı Cem Oktay, Ak Parti İlçe Başkanı Lokman Aydın,  MHP İlçe Başkanı Sezgin Karademir, Saadet Partisi İlçe Başkanı Kemal Danacı, Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Çetin,  STK temsilcileri ve binlerce vatandaş katılarak darbe girişimine karşı tek yürek oldu.

Gökçebey’deki siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının birlikte hazırladıkları basın açıklamasını Ali Rıza Yılmaztürk okudu.
Yılmaztürk’ün  okuduğu açıklamada şu ifadelere yer verildi:” Çok değerli Gökçebeyliler hepinizi siyasi partililer ve Sivil Toplum kuruluşları adına saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Milletimiz bütün dünyaya örnek olacak şekilde Darbenin karşısında durmuş ve bu kavga darbeyi engellemiştir. Türkiye Cumhuriyetini ve kurumlarını canları bahasına koruyan halkımız Cumhuriyetine, demokrasisine ve devletine sahip çıkmıştır. Unutulmamalıdır ki; bu aziz millet kurtuluş savaşında da canlarını vererek ülkenin bağımsızlığını savunmuş, Cumhuriyet ve demokrasiye geçişini sağlamıştır. Ülkemizi yokluk ve yoksuzluktan alıp çağdaş uygarlık seviyesine çıkarmanın mücadelesini vermiştir. Milletimiz tek yürek tek vücut olarak büyük bir cesaretle darbeye karşı hassasiyetli bir davranışa girmiştir. Darbecilere gereken cevabı dünyaya gereken mesajı vermiştir. Halkımızın darbecilere karşı gösterdiği kararlılık Ülkemizde demokrasinin gelişmesi adına son derece değerlidir.Herkes bilmelidir ki; bugün olduğu gibi gelecekte de milletime, milli iradeye ve demokrasiye uzatılacak her el karşısında bugün olduğu gibi tek vücut olmuş yüce milletimizi bulacaktır.
İlçemizde ve Türkiye’de hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağı bu ortak bildirisidir. Siyasi partililer olarak farklı görüşlerimiz olsa da hepimiz halk iradesinin yanındayız. Demokrasiye onun savunucusu olan halkın iradesine sahip çıkıyoruz ve sonuna kadar da sahip çıkacağız. Darbeye direnirken vefat eden demokrasi şehitlerimizi saygı minnet ve rahmetle anıyor, yaralı askerlerimize ve vatandaşlarımıza acil şifalar diliyoruz” dedi

Konuşmaların ardından binlerce kişinin katıldığı Milli İrade Yürüyüşünde darbeciler ve destekçileri kınandı.

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2016-07-24
Bu haber 1437 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 570
  Bugün : 503
  Toplam: 5607910
   Online :

  83 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama