GÖKÇEBEY ÜLKÜ OCAKLARI FİTRESİNİ TÜRKMEN DAĞINA YOLLUYOR
Zonguldak/Ereğli Ülkü Ocaklarından sonra Gökçebey Ülkü Ocakları Başkanı Zeki Maloğlu’da bir açıklamada bulunarak, geliri Bayır Bucak Bölgesi diğer bir deyişle Türkmen dağında ki mücahitlere aktarılmak üzere ‘fitre,  zekat ve sadaka’ kampanyası başlattıklarını bildirip Türkmen dağına gideceklerini söyledi.

Zonguldak/Gökçebey Ülkü Ocakları Başkanı Zeki Maloğlu, Suriye’de yıllardır süren iç savaş nedeniyle yaşanan dramın büyük boyutlarda olduğunu söyledi. Türk milleti olarak, Suriye’deki Türkmenlerin sahipsiz bırakılmaması gerektiğini, bunun için iç savaşın çıktığı ilk yıllardan bu yana Ülkü Ocakları olarak bölgedeki Türkmenlere yardım ettiklerini belirten Maloğlu, “Bölgedeki Türkmenler şu an oldukça zor durumda. IŞİD, PYD, rejim birlikleri şimdi de Rusya tarafından kıskaç altına alınmış durumdalar. Ancak Türkmen kardeşlerimiz vatanlarını, yerlerini, yurtlarını bırakmamakta kararlılar. Bunun için ellerinden geleni yapıyorlar. Bizler için de bölgedeki Türkmen kardeşlerimizin bu davasına yardım etmek, el uzatmak onların ihtiyaçlarına bir nebze de olsa karşılık vermek boynumuzun borcudur. Bizler Türkmen dağını namus belledik onunda içinde Musul ve Kerkük’ün devamı olan ve Türkmen ailelerinin elinde olan bölgeyi kaybetmememiz için, Allah davasını bir adım öteye götürmek adına Ramazan boyunca Gökçebey MHP İlçe teşkilatımızda dahil olmak üzere tüm teşkilatlarımız halkımıza ulaşıp zekat, fitre ve sadakalarımızı Bayır Bucak Türkmenlerine ulaştırmak üzere toplayacaklardır.

Şundan emin olunuz !  Ya Ereğli Ülkü Ocakları Başkanımız Mehmet Gencer Kamiloğlu ile beraber bizatihi şahsım Türkmen dağına gideceğiz ya da başkan yardımcılarımızı oraya yollayıp yardımlarınızı ellerine teslim edeceğiz. dedi.

1 TEMMUZ’A KADAR
Başkan Zeki Maloğlu , yardımların 1 Temmuz’a kadar süreceğini belirtti. detaylı bilgi almak isteyenlerin ise 0543 256 2675  ve 0542 229 6458 numaralı telefonları aramalarını istedi.  

 Haber/Enes Güngör(Gökçebey)
 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2016-06-24
Bu haber 1300 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 1033
  Bugün : 491
  Toplam: 5551275
   Online :

  86 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama