Gökçebey Cumhuriyet Anadolu Lisesi Öğrencilerinin TUBİTAK 50 Projesine Tam Not
Zonguldak valilik ve il milli eğitim müdürlüğünden gelen yetkililerin de inceledikleri Gökçebey Cumhuriyet Anadolu Lisesinde gerçekleştirilen TÜBİTAK Bilim fuarına tam not verildi. Gelen yetkililer Gökçebey’den böyle bir etkinlik beklemedikleri ama projeleri gördüklerinde şaşırdıklarını belirtti. Çalışmalarının devamını ve başarıları için koordinatör öğretmen Mehtap Çetinoğlu başta olmak üzere projede görevli öğretmen ve öğrencileri tebrik etti.
Eğitimde  bir  felsefe  değişikliğinin  de  göstergesi  olan bu  uygulamalar öğrencilerimizin proje bazında eğitim görmelerinin de yolunu açmıştır. Öğrencilerin bilimi yaşayarak tecrübe etmelerini sağlayan sergi, bir yandan öğrencilerin kişisel gelişimlerine ve bilgi birikimlerine katkıda bulunurken, diğer yandan da sorgulayan, deneyimleyen ve özgür düşünme yeteneğine sahip birer birey haline gelmelerine destek olunuyor. Danışman Öğretmenlerin rehberliğinde öğrenciler tarafından geliştirilen 50 proje sergilendi.

Başarılı bir çalışma olmuş. Öğrencilerimize fırsat tanınırsa çok şeyler yapabilirler Bu fuar diğer okullara da Gökçebey’de örnek olsun. 

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2016-06-04
Bu haber 1646 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 687
  Bugün : 177
  Toplam: 5551648
   Online :

  78 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama