Gökçebey Cumhuriyet Anadolu Lisesi TUBİTAK Bilim Fuarı Düzenledi
Gökçebey Cumhuriyet Anadolu Lisesi Salı günü  yapılan törenle ilk mezunlarını verirken bugün de ilçemiz çapında bir ilke daha imza attı. İlçemizde ilk defa Cumhuriyet Anadolu Lisesi’nin hazırladığı proje TÜBİTAK tarafından kabul edildi. Anadolu lisesi öğrencilerinin  hazırladığı projeleri bugün TÜBİTAK bilim fuarında sergilenmeye başladı.
Gökçebey Kaymakamı Bünyamin Bilgin’in açılışını gerçekleştirdiği ve çok sayıda davetlinin katıldığı bilim fuarı  Cumhuriyet Anadolu Lisesinde  sergilenmeye başladı.
TÜBİTAK bilim fuarının okul adına koordinatörlüğünü  matematik öğretmeni Mehtap Özüdoğru .Çetinoğlu yaptı.

Fuar Koordinatörlüğünü yürüten Cumhuriyet Anadolu Lisesinde Matematik öğretmeni olarak görev yapan Mehtap Özüdoğru Çetinoğlu fuarın amacı ve sunumu hakkında kısa bir konuşma gerçekleştirdi. Konuşmasında, “Bugün burada öğrencilerimizin yetenek ve becerilerini ortaya koymalarında ve neler başarabileceklerini görebilmeleri için özgüven kazandırma adına bir çalışma gerçekleştirdik. Burada yapılan kesinlikle bir yarış ve kıyaslama değil. Sadece sizlere sunulmak istenilen öğrencilerimiz emek ve gayret göstermeleri halinde neler ortaya koyabileceklerini göstermektir. Bugün burada bulunan siz değerli amir ve yöneticilerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Anadolu Lisesi Öğretmenlerinin açılış konuşmasında bu çocuklara güvenmemiz ve bilim adına her türlü desteği kendilerine sunmamız gerektiğini belirttiler. Bilim Fuarında göze çarpan projeler arsında Fizikten HOLOGRAM gösterimi, Matematikten GÜNEŞ SAATİ, Tarihten YÜZBAŞI CEVAT RIFAT BEY,Fizikten KABLOSUZ ELEKTİRİK, Matematikten MATEMATİKSEL OYUNLAR,Almanca tanıtımlar,tarihten ALMANYA ACI VATAN, Edebiyattan DAMLA DAMLA ŞİİR adlı şiir kitabı, Kimyadan SABUN YAPIMI , Matematikten TRİGONEMETRİ NE İŞEMİZE YARAR ve SANAL GERÇEKLİK, Tarihten TEFEN İSTASYONU projeleri oldu.

Gökçebey’de ilk kez gerçekleşen TÜBİTAK bilim fuarına çok sayıda katılım olurken, etkinlikler yarın da sergilenmeye devam edecek.
Tüm projeler ve projeleri hazırlayan öğrenciler  ile tek tek ilgilenen kaymakam Bünyamin Bilgin projeyi hazırlayan öğrencileri tebrik etti.
Düzenlenen serginin sonunda fuarda emeği geçen öğretmen ve öğrenciler ile hatıra fotoğrafı çektirildi.

İlçemizde bu çalışmanın ortaya çıkmasından bilim ve teknoloji alanındaki bu projelerden dolayı emeği geçen herkesi başta Cumhuriyet Anadolu Lisemiz öğretmen ve öğrencileri olmak üzere destek veren ve emeği geçenleri tebrik eder, çalışmalarının önümüzdeki dönemlerde de devam etmesini diliyoruz. 
 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2016-06-03
Bu haber 1833 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 818
  Bugün : 1406
  Toplam: 5611525
   Online :

  77 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama