Devrekli Şehit Asker Tekbirlerle Uğurlandı
Hakkâri’nin Şemdinli kırsalında PKK terör örgütü ile girilen çatışma sonucu yaralanan ve kaldırıldığı hastanede şehit olan 22 yaşındaki Piyade Uzman Çavuş Okan Korkut, memleketi Devrek ilçesinde son yolculuğuna uğurlandı.
PKK terör örgütü ile girilen çatışma sonucunda şehit olan Piyade Uzman Çavuş Okan Korkut’un cenazesi adeta mahşer gibi oldu. Dün akşam saat 20:45’de Van ilinden kalkan Türk Hava Kuvvetlerine ait kargo uçağıyla Zonguldak Havalimanına getirilen askerin naaşı buradan kalabalık araç konvoyu ile Devrek ilçesine getirilmiş ve morga konulmuştu.

Bugün sabah saatlerinden alınan şehit askerin naaşı daha sonra konvoy eşliğinde önce Karşıkaya Mahallesinde bulunan evinin önüne getirildi. Daha sonra kalabalık grup eşliğinde ve uzun araç kuyruğuyla cenaze Devrek meydanına getirildi.

BİNLERCE KİŞİ UĞURLADI
Şehit askerin cenaze törenine; Zonguldak Valisi Ali Kaban, AK Parti Zonguldak Milletvekilleri Hüseyin Özbakır, Özcan Ulupınar ve Faruk Çaturoğlu, CHP Zonguldak Milletvekilleri Şerafettin Turpcu, Ünal Demirtaş, Çaycuma Kaymakamı Serkan Keçeli, Devrek Kaymakamı Yakup Güney, Gökçebey Kaymakamı Bünyamin Bilgin, Tugay Komutanı Tuğgeneral Birol Şimşek, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Haluk Selvi ile İl Emniyet Müdürü Osman Ak, Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, ilçe ve belde belediye başkanları, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, siyasi parti temsilcileri, şehidin ailesi, askeri erkan ile binlerce Zonguldak ve ilçe halkı katıldı.

AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ÖZBAKIR CENAZEDE FENALAŞTI
Yoğun kalabalık eşliğinde cami avlusuna getirilen şehit askerin naaşı burada askerin omuzlarda taşındıktan sonra cenaze Merkez Camisinde getirildi. Aşırı sıcağın olduğu meydanda Ak Parti Milletvekili Hüseyin Özbakır kısa süreli fenalaştı ve hastaneye kaldırıldı. Hastaneye kaldırılan Milletvekili Özbakır’ın durumunun iyi olduğu belirtildi.

ŞEHİDİN KARDEŞİ; “SENİ TOPRAĞA GÖMÜYORUZ, O ŞEREFSİZLERİ KİM GÖMECEK”
Hakkari ilinde teröristlerce girilen çatışma sonrasında yaralanan ancak yaşam mücadelesini hastanede şehitlik mertebesiyle sonlandıran Şehit Piyade Uzman Çavuş Okan Kortkut’un cenazesinde şehit askerin kardeşi, babası ve yakınları tabutun başında gözyaşı dökerken şehit askerin kardeşi tabuta sarılarak; “Seni toprağa gömüyoruz, o şerefsizleri kim gömecek” diye haykırdı.

ŞEHİT ASKERİN SİLAH ARKADAŞLARI NÖBET TUTTU
Teröristlerle girilen çatışma sonucunda yaralanan ve kaldırıldığı hastanede şehit olan Piyade Uzman Çavuş Okan Korkut’u n cenazesinde aynı yerde görev yapan silah arkadaşlarıda yalnız bırakmadı. Silah arkadaşları ilk olarak şehit askerin tabutu önünde duran fotoğrafını öptü ve tabutun üstüne mermi çekirdeği bıraktı. Ardından 4 silah arkadaşı şehit askerin tabutu başında nöbet tutarak saygılarını gösterdi.

CENAZEYE BİNLERCE KİŞİ KATILDI
Devrekli Piyade Uzman Çavuş Okan Korkut’un cenazesi Devrek meydanında kılındı. Cenazeye il ve il dışından çok sayıda kalabalık grup katıldı. Şehit askerin cenazesi öğlen namazın a müteakip İl Müftüsü Mürsel Öztürk’ün kıldırdığı cenaze namazından sonra toprağa verilmek üzere askerlerin omzunda taşınarak cenaze aracına konuldu. Şehit askerin naaşı askerin omzunda taşınırken kalabalık grup alkışlar ve sloganlar eşliğinde teröre lanet yağdırdı.
Korkut’un naaşı, defnedilmek üzere Devrek beldesine bağlı Yılancakuz Köyü Rahmanoğlu Mahallesi’ne toprağa verildi.

Öte yandan şehit askerin naaşı cenaze aracına konulduktan sonra Çaycuma ilçesinden gelen grup yaptırdıkları pankartla şehit askerin ölmeden önceki yazdığı mesajı kalabalık grup tarafından meydanda taşındı. Kalabalık grup teröre slogan atarak teröre bir kez daha lanet yağdırdılar.

 
 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2016-06-01
Bu haber 1414 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 687
  Bugün : 127
  Toplam: 5551598
   Online :

  68 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama