Gökçebey CHP 19 Mayıs'ı Cumhuriyet Meydanında Kutladı
CHP Gökçebey ilçe örgütü 19 Mayıs’ta Atatürk’ü anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı Cumhuriyet meydanında kutladı.Törende Cumhuriyet kuşağının Gökçebeyli temsilerinden 1930 doğumlu TCDD emeklisi Hasan Özdemir (86) Atatürk şiirini okudu.

 
 
CHP Gökçebey ilçe örgütü 19 Mayıs’ta Atatürk’ü anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı Cumhuriyet meydanında kutladı.

Cumhuriyet meydanında düzenlenen törene CHP Gökçebey ilçe başkanı Cem Oktay yönetim kurulu üyeleri, ADD Gökçebey şube başkanı Asaf Adabaş, Bakacakkadı belde başkanı Nevzat Kaya yönetim kurulu üyeleri, kadın ve gençlik kolları, belediye meclis üyeleri, partililer ve vatandaşlar katıldı.
Törende, CHP Gökçebey ilçe Başkanı Cem Oktay’ın Atatürk anıtına çelenk sunmasının ardından, saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu.

Daha sonra günün anlam ve önemini belirten konuşmayı CHP ilçe başkanı Cem Oktay yaptı. Başkan Oktay Konuşmasında; “Bugün, milletimizin Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde başlayan kurtuluş mücadelesinin ilk adımının atıldığı gün olan 19 Mayıs’ın 97.yıldönümü. Büyük bir anlam ve öneme sahip olan bugünde hepinizi en içten saygı ve sevgilerimle selamlıyorum.
Unutmayalım ki, Atatürk'ün 19 Mayıs'ta ulusal duygular içerisinde Samsun'da yaktığı ilk ateş, Türk ulusunun bağımsızlığım kazanmada ve Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşu yolunda atılmış en önemli adımdır. İşte bu yüzden, Türk ulusunun, vatanı ve değerleri için verdiği onurlu mücadelenin adı olan 19 Mayısın 97. yıldönümüne ulaşmanın mutluluk ve heyecanım yürekten hissetmekteyiz.
Geçmişini, tarihini, kültürünü bilen özüne ve geçmişine sahip çıkan ve bunu da gençlerine aktarabilen toplumlar ilelebet yaşama hakkına sahiptirler. Bu bilinçle 19 Mayıs 1919'da ilk bağımsızlık ateşim yakan Atatürk, yapmış olduğu çalışmalar ve gerçekleştirdiği kongreler ile Kurtuluş Savaşı'nı ona inanan milleti ile birlikte sürdürmüş, kazanılan bu zaferin devam etmesi ve vatanımızın kalkınması için gençlere olan güveni sebebiyle de bu günü gençlerimize armağan etmiştir.
Gelecekte ülke yönetiminde söz sahibi olacak gençler, her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyulan sevgi, banş ve hoşgörü anlayışı içinde tüm sorunların üstesinden gelecek, birlik içinde hareket ederek, geleceğin lider ülkesi Türkiye'yi daha güçlü bir hale getirecektir.
Atatürk'ün şu sözleri hepimiz için bir rehber olmalıdır:" Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız, bu kafidir.".Atatürk'ü anlamak, yaşadıklarını, fikirlerini, bu vatan için, bu millet için, bu bayrak için, en önemlisi de milletimizin var olma ve yok olma savaşları içinde neleri yaptığını bilmekle mümkündür. 19 Mayıs ve benzeri anlamlı günleri kutlarken veya anarken o günlerin havasını bir kere değil bin kere düşünmeliyiz. Günümüzle geçmişimizin muhasebesini yapıp, Atatürk'ün ve aziz şehitlerimizin hatıralarına dünden daha fazla sahip çıkarak kutlamalıyız.
Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetin Kurueusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını ve bu vatan için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum.
Sevginin, kardeşliğin, hoşgörünün ve barışın hakim olduğu bir Türkiye'de ve dünyada el ele yaşamak ümidiyle; gençlerimizin ve daima genç kalmayı başarabilmiş milletimizin bayramı kutlu olsun. Sevgilerimle, saygılarımla” dedi

Başkan Oktay’ın konuşmasından sonra Cumhuriyet kuşağının Gökçebeyli temsilerinden 1930 doğumlu TCDD emeklisi Hasan Özdemir (86) Öğrencilik yıllarında Okulda okuduğu Atatürk şiirini okudu.

Konuşmaların ardından törene katılanlar alandan dağıldı

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2016-05-19
Bu haber 1464 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 1033
  Bugün : 440
  Toplam: 5551224
   Online :

  77 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama