TBMM Başkanı Köksal Toptan'dan önemli açıklama

                      Toptan, cumhurbaşkanının görev süresi ve seçimlerlerle ilgili açıklama yaptı.TBMM Başkanı Köksal Toptan, ''Cumhurbaşkanı seçiminin 5 yıl, milletvekili seçiminin de 4 yılda bir yapılacağı'' konusunda, ''Benim de kesin kanaatim, 4 ve 5 yılda bir ihtilaf yoktur'' dedi.

 TBMM Başkanı Tontan, Rixos Grand Ankara Oteli'ndeki ''Sigarayı Bırakıp Dumansız Havayı Seçenler Ödül Töreni''ne gelişinde gazetecilerin sorularını yanıtladı.

                     Toptan, ''Cumhurbaşkanının görev süresi ve milletvekili seçim dönemiyle ilgili kendisinin ve muhalefetin farklı açıklamalarının bulunduğunun'' hatırlatılması üzerine, ''Farklı düşünmüyoruz. Bunu muhalefet ilk defa söylüyorsa, ben 6 ay evvel söylemiştim. Yalnız, bir düzenleme yapılma ihtiyacı... Benim söylediğim o idi. Zaten Cumhurbaşkanı seçimiyle ilgili yasa çıkarmak zorundayız. Seçimin nasıl yapılacağına, müracaatların nasıl yapılacağına dair yasa çıkarmak zorundayız'' diye konuştu.

                     TBMM seçimiyle ilgili 4 yıl konusunda aykırı bir fikir olmadığını ifade eden Toptan, YSK'nın bu konuda belirginlik isteyebileceğini, 4 yılı düzenleyen yasaya ihtiyaç olabileceğini söyledi. Toptan, ''Benim de kesin kanaatim, 4 ve 5 yılda bir ihtilaf yoktur'' diye konuştu.

                     Toptan, yasa çıkarılması konusunda belirli bir süre olup olmadığının sorulması üzerine, ''Belli bir süresi yok ama olabildiği kadar çabuk yapmak lazım'' dedi.

Haberin Kaynağı:www.gercekgundem.com

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2009-06-10
Bu haber 1577 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 937
  Bugün : 289
  Toplam: 5613789
   Online :

  79 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama