Köprü Faciasında Ölenler 4. Yılında Anıldı
Çaycuma’da 6 Nisan 2012 tarihinde ilçenin içinden geçen köprünün sel suları dolayısıyla çökmesi sonucu ölen 15 kişi için 6 Nisan Anıtı yanında anma programı gerçekleştirildi. 
Düzenlenen anma programına; İlçe Kaymakamı Serkan Keçeli, Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, Garnizon Komutanı Yüzbaşı Selçuk Özen, Askerlik Şube Başkanı Gökhan Kara, Çaycuma TSO Meclis Başkanı Erdoğan Güney, CHP Eski Zonguldak Milletvekili Ali İhsan Köktürk, Saltukova Belediye Başkanı Zerrin Güneş, Perşembe Belediye Başkanı İsmail İnam, CHP İlçe Başkanı Tuncay Akyol, MHP İlçe Başkanı Ersin Akyüz, AKP adına Ahmet Ali Başören, AKP eski İlçe Başkanı Vedat Emeksiz, İlçe Müftüsü Mahmut Rauf Arcaklıoğlu, İl Genel Meclisi Üyesi Ramazan Taşdemir, Emekliler Derneği Başkanı Nizamettin Eyidoğan, Ziraat Odası Başkanı Rıza Çapkın, Belediye Meclis Üyeleri, Memur-Sen İlçe Temsilcisi Kenan Tunç, İl Genel Meclis Üyeleri, köprü faciasında ölenlerin yakınları ile çok sayıda vatandaş katıldı. 

Köprü faciası sonucu hayatını kaybedenler için burada ilk olarak Kuran-ı Kerim okundu, ilahiler söylendi. Ardından İlçe Müftüsü Mahmut Rauf Arcaklıoğlu tarafından dua edildi. Programda ayrıca vatandaşlara lokum ve gül suyu verildi. 

Programın sonunda protokol tarafından köprü üzerinden Filyos Irmağı’na 6 Nisan 2012 tarihinde hayatlarını kaybedenlerin anısına ırmağa karanfil atıldı. Irmağa atılan karanfilden sonra açıklama yapan İlçe Kaymakamı Serkan Keçeli; “Bugün hüzünlü bir gün. Bundan yaklaşık 4 yıl önce elim bir facia yaşadık. Burada hayatlarını kaybedenlere Allah’tan rahmet geride kalanlara sabırlar diliyorum. Allah bir daha ilçemize böyle acılar yaşatmasın” diye konuştu.Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı ise üzgün olduğunu belirterek hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet diledi.

Programa köprü faciası sonrası babasını ve yeğenini kaybeden eski Çaycuma Belediye Başkanı Mithat Gülşen’in katılmadığı da gözlendi.

OLAYIN ÖZETİ...
Çaycuma’da 6 Nisan 2012 tarihinde saat 15.50 sıralarında ilçenin içinden geçen Filyos Irmağı’nın aşırı sel suları dolayısıyla köprünün çökmesiyle köprü üzerinde yaya olarak geçen ve minibüs içerisinde olan toplam 15 kişi hayatını kaybetmiş, aramalar sonucunda 11 kişinin cesedine ulaşılmış ancak 4 kişi ise yapılan aramalar neticesinde bulunamamıştı. 

Kaynak: Cuma

 
 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2016-04-06
Bu haber 1204 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 535
  Bugün : 769
  Toplam: 5610070
   Online :

  92 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama