CHP, MADEN ŞEHİTLERİ İÇİN SAHAYA İNİYOR
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Zonguldak örgütü, Soma ve Ermenek’te yaşanan maden facialarında şehit sayılan maden işçilerinin ailelerine tanınan hakların Zonguldak’ta madenlerde hayatını kaybeden madencilerin ailelerine de tanınması için sahalara iniyor. 
 
  Zonguldak’ta madenlerde hayatını kaybeden maden işçilerinin ülkenin refahı ve kalkınması için canlarını feda ettiklerine dikkat çeken CHP İl Başkanvekili Volkan Alkaç, “CHP örgütleri olarak bu haftadan itibaren maden şehidi yakınları için sahalara inerek 'Soma ve Ermenek' kazaları sonucu bu ailelerimize tanınan hakların Zonguldak'taki maden şehidi ailelerine verilmesi için mücadele edeceğiz. CHP Zonguldak Milletvekili Şerafettin Turpcu`nun, 2014 yılında Soma ve Ermenek’te yaşanan facialar sonrasında hayatını kaybeden madencilerimizin ailelerine tanınan hakların genişletilmiş haliyle Zonguldak’taki ve Türkiye’nin diğer illerindeki tüm madenci ailelerine tanınması amacıyla verdiği kanun teklifine Zonguldak halkının sahip çıkması gerekmektedir. Zonguldak'taki maden şehidi yakınlarını derinden yaralayan bu haksız durumun derhal ortadan kaldırılması için CHP örgütleri Salı sabahı itibaren maden ocakları ve tüm ilçelerimizde eş zamanlı imza kampanyaları yapıp ve tüm halkımıza Zonguldak Maden Şehit ailelerine yapılan bu haksızlığı anlatacağız” açıklamasında bulundu.
 
  Zonguldak halkının bu süreçte kendilerine destek vermesini isteyen Alkaç, “Zonguldak bu güne kadar beş binden fazla maden şehidi vermiş bir ildir. Zonguldak madencilerimiz de Soma ve Ermenek’te hayatını kaybeden emekçilerimiz gibi ülkemizin refahı ve kalkınması için mücadele ederken hayatlarını kaybetmişlerdir. Maden şehitlerimizin bir kısmını belirli bir yasa kapsamına alıp bir kısmını almamak Anayasa’nın eşitlik ilkesine aykırı olmakla birlikte, vicdanların da kabul edebileceği bir durum değildir. Bu durumun düzeltilmesi için mücadele edeceğiz. Bu mücadelemizde tüm Zonguldak halkını yanımızda görmek istiyoruz” ifadelerini kullandı.
 
 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2016-03-27
Bu haber 1173 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 818
  Bugün : 1242
  Toplam: 5611361
   Online :

  60 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama