Şehit Askeri 5 Bin Kişi Uğurladı
Terör örgütü PKK tarafından Diyarbakır’ın Sur ilçesi kırsalında çıkan çatışma sonucu omzundan yaralanan ve GATA’ya kaldırılmasının ardından hastanede şehit düşen Zonguldak’lı Uzman Çavuş Göksal Cin’i Elvanpazarcık beldesinde yaklaşık 5 Bin kişi uğurladı.
Sabah saatlerinde Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi morgundan alınan şehidin naaşı burada ailesine teslim edildi. Anne Azime Cin ve Baba Şaban Cin hastane önünde gözyaşlarına hakim olamadı. Büyük konvoy eşliğinde baba ocağı olan Elvanpazarcık beldesi Çalca Mahallesine getirilen şehit askeri burada binlerce kişi karşıladı. 
Oğlu ve nişanlısı Büşra Aslan'ın nişan fotoğrafını elinden bırakmayan Azime Cin, "2 ay sonra düğünü vardı. Görün bakın, sevgilimi görün. Bakın nişanlısıyla ne güzel çıkmış. Yavrumu koruyamadınız. Ben onu devletim korusun diye verdim. Görün kınalı kuzumu. Düğünü böyle mi olacaktı? 24 yaşında anneni bırakıp gittin. Çok gencecik gittin. Çiçeği burnunda gittin. Bak düğünün çok kalabalık yavrum" diyerek ağıt yaktı.

“GÖKSAL’IM BENDE GELECEĞİM YANINA”
Şehidin 2 ay önce nişanlandığı Büşra Aslan, tabuta sarılıp, "Cennet kokulum, paşam, Göksal'ım. Gitmesini istemiyorum. Bizim hayallerimiz vardı. Benim düğünümü yapın. Açın bana gösterin. Ben onun öldüğüne inanmıyorum. Ben de geleceğim yanına. Biz birbirimizi çok seviyorduk. Bana saygı gösterin de bir yüzüne bakayım ne olur" diyerek ağladı.

SON KEZ NİŞANLISINA BAKTI, BAYILDI
Şehidin cenazesi, Tasmacı Çalca Ortaokulu'nun bahçesine götürüldü. Burada Kuran-ı Kerim okundu, dua edildi. özyaşları dinmeyen Büşra Aslan, burada da nişanlısının fotoğrafını öpüp tabutuna sarılarak, "Gelince düğün yapacaktık. Parası yoktu düğün yapmaya. Oralarda para biriktiriyordu. Ciğerim Göksal'ım. Ben ne yapacağım şimdi? 5 bin lirası olsaydı bunlar olmazdı. 5 bin lira alsın diye mi bu sıkıntılar? Borcu var diye mi? Ben onun ciğerinde yatarım. Ben ona kurban olurum" diyerek feryat etti. Büşra Aslan, burada da nişanlısını son kez görmek istediğini söyledi. Bunun üzerine açılan tabutta nişanlısına son kez bakan Büşra Aslan, baygınlık geçirdi.

CENAZEYE 5 BİN KİŞİ KATILDI
Şehidin cenaze namazına; Zonguldak Valisi Ali Kaban, Ak Parti Zonguldak Milletvekilleri Hüseyin Özbakır, Özcan Ulupınar, Faruk Çaturoğlu, CHP Zonguldak Milletvekilleri Şerafettin Turpçu, Ünal Demirtaş, 3'üncü Jandarma Er Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Birol Şimşek, Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir Belde Belediye Başkanları ve yaklaşık 5 bin kişi katıldı. İl Müftüsü Mürsel Öztürk'ün kıldırdığı cenaze namazının ardından şehidin Türk bayrağına sarılı tabutu omuzlara alınıp tekbir getirilerek cenaze aracına konuldu. Şehit Göksal Cin'in cenazesi Çalca Mahallesi'ndeki mezarlıkta toprağa verildi.

Kaynak:CUMA

 
 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2016-02-04
Bu haber 1113 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 945
  Bugün : 194
  Toplam: 5615984
   Online :

  53 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama