Zonguldak-Karabük tren seferleri neden başlamıyor
2 Şubat tarihinde yayınlanan Ray Haberin haberine göre "Zonguldak-Karabük tren seferleri neden başlamıyor" 

Zonguldak-Karabük tren seferleri neden başlamıyor
Zonguldak-Karabük tren seferleri neden başlamıyor :Zonguldak-Karabük arası tren seferleri, hibe projeye destek veren Avrupa Birliği’nin üst düzey yetkisinin zamanı olmadığı için başlanamıyor.
 
Beyefendileri bekliyoruz!
Aylardır yapımı yılan hikayesine dönen hızlı tren projesinin neden başlamadığı nihayet ortaya çıktı. 1 Ocak 2010 tarihinde bakım çalışmaları yüzünden iptal edilen Zonguldak-Karabük arası tren seferleri 6 yıldır yapılamıyor. Bölge halkının tepkilerine rağmen bir türlü başlamayan tren seferlerinin niye geciktiği nihayet ortaya çıktı. Gerekçe komik ama gerçek…
 
ÇIKMAZ AYIN SON ÇARŞAMBASINA…
Avrupa Birliği’nin hibe projesi kapsamında yapılan ve açılış tarihi ertelenen Zonguldak hızlı tren projesi, son olarak sinyalizasyon sisteminin AB yetkili tarafından denetlenmediği gerekçesiyle açılamıyordu. Sinyalizasyon sistemindeki denetimin tamamlanmasının ardından bu kez de açılışa davet edilen AB yetkilisi zamanı müsait olmadığı için Zonguldak’a gelemedi. Avrupa Birliği’nin görevlendireceği bir üst düzey yetkili eğer müsait olursa Şubat ayının sonlarına doğru kurdele kesimi yapılacak. Yok eğer AB yetkilisinin randevu takvimi uygun değilse hızlı tren çıkmaz ayın son çarşambasına faaliyete geçecek.

Kaynak: Ray Haber
 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2016-02-03
Bu haber 1647 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 535
  Bugün : 732
  Toplam: 5610033
   Online :

  87 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama