GÖKÇEBEY CHP’DE, CEM OKTAY YENİDEN BAŞKAN
    Cumhuriyet Halk Partisi Gökçebey İlçe Kongresi yapıldı. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gökçebey İlçe kongresi 5 Kasım 2015 Cumartesi günü Camlı Köşk salonunda saat 13.00’de yapıldı.
Kongrede Divan Başkanlığına; Gökçebey eski belediye başkanı Zeki Kılınçarslan, üyeler Zerrin Uyar ve Salim Kaya oy birliğiyle seçildiler.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan kongreye, CHP Zonguldak Milletvekilleri Şerafettin Turpcu, Ünal Demirtaş, Zonguldak İl Başkanı Ertuğrul Koltuk, Zonguldak İl başkan yardımcıları Nazan Pulat, Cihan Öztürk, Volkan Alkaç, Zonguldak eski il başkanı  Yavuz Boz, Gökçebey eski belediye başkanı Zeki Kılınçarslan, CHP Bakacakkadı belde başkanı Nevzat Kaya,CHP Belediye meclis Üyeleri ve çok sayıda parti üyeleri katıldı.

Kongre açılış konuşmasını ilçe başkanı Cem Oktay yaptı Oktay konuşmasında, Sayın  milletvekillerim, sayın il başkanım, sayın il genel meclisi üyelerimiz, sayın belediye  başkanlarım ve belediye  meclisi üyesi  arkadaşlarım, sayın  ilçe  başkanlarım  ve  ilçe  yöneticisi  arkadaşlarım, sayın kadın ve gençlik kollarımızın özverili üyeleri, saygıdeğer  delegeler, değerli  konuklar, değerli  basın  mensupları, cumhuriyet değerlerine  gönül  veren ve devrim  ilkelerini sonuna kadar savunmaya kararlı yürekli    insanlar, cumhuriyet  halk  partililer, ilçe  kongremize  hoşgeldiniz, şeref  verdiniz. Hepinizi içten  sevgilerle, saygılarla  selamlıyorum kongremizin  başarılı ve verimli  geçmesini  diliyorum “ dedi
 
Daha sonra CHP Zonguldak Milletvekilleri Ünal Demirtaş ve Şerafettin Turpcu birer konuşma yaptılar.
 
İlçe Başkanı Cem Oktay  Faaliyet Raporunu okuyarak şunları Söyledi,” Cumhuriyet Halk Partisi Gökçebey ilçe yönetimi olarak 09/07/2014 tarihinde parti tüzüğünün 42/d maddesi 2014/2812 sayılı yazısı uyarınca beş kişiden oluşan kayyum yönetimi olarak göreve getirildik.bu arada  10 ağustos 2014 tarihinde yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçim süreci  başlamıştı. Yönetim olarak partimize yakışır bir şekilde çalışarak cumhurbaşkanı adayımız Sayın Ekmeleddin Mehmet İhsanoğlu’nu ilçemizde 1. Sıraya getirdik. Bildiğiniz gibi atama ile kayyum yönetimi olduğumuz için olağanüstü kongre yapmamız gerekliliği mevcuttu.Tüm yazışmaları ve hazırlıkları yaparak 12 Ekim 2014 tarihinde coşkulu ve yoğun bir katılımla   Cumhuriyet Halk Partisi Gökçebey olağanüstü kongremizi gerçekleştirdik.Bu kongre sonucunda seçilen yeni yönetim kurulu arkadaşlarımızla birlikte hız kesmeden görev taksimi yaptık ve , ilçemizde eksik olan kadın kolları ve gençlik kollarını yapılandırmak üzere üye sayımızı arttırmak için çalışmalara başladık.Sonuç olarak birbiriyle sevgi, saygı, birlik ve uyum içinde çalışacak geniş ve çok güzel yürekli insanlarla tanıştık.
7 Haziran 2015 tarihinde yapılacak olan genel seçimlerde ,genel merkezimizin almış olduğu tüm üyelerin katılımıyla gerçekleşecek olan önseçim çalışmalarına başladık.İlçemize gelen milletvekili aday adaylarımızı, üyelerimizle beraber  çok sıcak ve samimi bir ortamda karşılayarak bilgi alışverişinde bulunmalarını sağladık.bunların sonucunda demokratik bir şekilde ön seçimlerimizi tamamladık.
7 Haziran 2015 genel seçimleri için  12 Mayıs 2015 tarihinde Zonguldak’a ve 30 Mayıs 2015 tarihinde Ereğli ilçemize miting için gelen genel başkanımız sayın Kemal Kılıçdaroğlu ‘nu karşılamak için, ilçemiz merkezinden ve köylerinden olmak üzere yoğun bir katılımla ilçemizi ve partimizi en iyi şekilde temsil ettik.Ve Zonguldak mitingi dönüşü genel başkanımız sayın Kemal KILIÇDAROĞLU bizleri kırmayarak kısada olsa ilçemizi ziyaret ederek bizleri onurlandırmıştır.
7 Haziran 2015 seçimlerinde sıkılmadık el ,çalınmadık kapı bırakmama inancımızla hergün köylerde gezi çalışmaları yaparak saygıdeğer Gökçebey halkımıza partimizin seçim vaatlerini anlattık ve her Cuma geleneksel haline getirdiğimiz ikram şenlikleri düzenleyerek halkımızla iç içe , samimi bir ortam oluşturduk.İlçemizdeki üye arkadaşlarımızın yardımcı olmalarıyla görkemli ve olağanüstü bir seçim bürosu tutarak merkezdeki ve köylerdeki üyelerimizle biraraya gelip seçim çalışmalarımıza devam ettik.
Bu seçim çalışmalarımızın sonucunda 7 Haziran 2015 tarihinde Gökçebey ilçemizde 6092 oy alarak ilçe merkezinde ve ilçe genelinde partimizi birinci parti yaptık.ve aynı zaman en yüksek oy oranı artışıyla tüm Zonguldak ilçeleri arasında birinci ilçe seçildik.
Kiracı olarak kullandığımız CHP Gökçebey ilçe başkanlık binamızı 18 Haziran 2015 tarihinde uzun uğraşlar sonunda satın alarak Gökçebey ilçemize kazandırdık.Bu süreçte emeklerini asla unutmayacağım  22. Dönem millet vekilimiz sayın Harun AKIN , sayın milletvekilim Şerafettin TURPÇU ve Sayın il başkanım Ertuğrul KOLTUK’a ilçe yönetimi olarak şükranlarımızı ve saygımızı sunuyoruz.
7 Haziran 2015 genel seçim sonucunda koalisyon kurulamayınca 1 Kasım 2015 seçimlerine gidilmesi zorunlu hale geldi.Bizler örgüt olarak yine aynı heyecan ve gayretle çalışmalarımıza başladık.Köylerimize yeniden geziler düzenledik , geleneksel Cuma günü ikram şenliklerimiz aynı şekilde devam ettirdik ve seçime kadar durmadan çalıştık.
1 Kasım 2015 genel seçimleri için 5 Ekim 2015 tarihinde genel başkanımız sayın Kemal KILIÇDAROĞLU ilçemizi 2. defa onurlandırarak miting gerçekleştirmiştir. Mitingin akşam saatleri olmasına rağmen  oradan ayrılmayarak bizleri yalnız bırakmayan, coşkulu ve görkemli bir karşılama yapan siz değerli Gökçebey halkımıza bir kez daha teşekkürlerimizi sunuyoruz.
1 Kasım 2015 seçim sonuçları sonucunda 5413 oy alarak Gökçebey İlçe merkezinde birinci olduk fakat ilçe genelinde birinci parti unvanımızı koruyamadık.
28 Ağustos 2015 tarihinde başlamış olduğumuz delege ve önseçmen seçimlerimizi tamamlamak için demokratik bir şekilde her mahalle ve köy için sandık koyarak  yeni delege ve önseçmenlerimizi seçtik.
           
Değerli Cumhuriyet halk partililer, İlçe yönetimi olarak  bu süreçte bizleri hiç yalnız bırakmayan, tüm var güçleriyle usanmadan yılmadan çalışan saygıdeğer bayanlarımıza , tüm cumhuriyet halk partisine gönül veren dostlara,seçim komitesinde görev alan tüm değerli arkadaşlarımıza huzurlarınızda bir kez daha teşekkür eder ve saygılar sunarken Yeni seçilecek yönetim kurulu üyelerine ve il delegelerimize başarılar diliyorum” dedi
 
Konuşmaların ardından seçime gidildi. Tek liste ile gidilen kongrede Cem Oktay 62 delegelerin oyunu alarak yeniden başkanlığa seçildi. Tek liste ile yapılan Kongre’de 94 delegeden 64 delege oy kullandı. 2 oy geçersiz sayıldı.
 
Kongrede  yeni yönetim şu isimlerden oluştu; Başkan Cem Oktay , Yönetim kurulu üyeleri, Seyfi Saygı, Asım Sezer, Ali Rıza Yılmaztürk, Sadi Uyar, Recep Aksakal, Recep Uslu, Salim Kaya, Evren Bakıcı, Sibel Birben, Mürvet Alacalı, Aydan Kökgöz, Nezahat Kılınç
 
Üst kurul delegeliklerine ise; Cem Oktay M. Zeki Kılınçarslan, Ali Rıza Yılmaztürk, Seyfi Sayı Musa Aladağ, Asım Sezer, Sadi Uyar, İsmail Aratoğlu, Hayri Türköz, Ahmet Uslu Nazif Bostancı, Sibel Birben, Nezahat Kılınç, Aydan Kökgöz, Bahattin Alacalı, Bahattin Tavukcu, Nevzat Kaya, Selda Albuz, Vural Cebecioğlu, Ülviye Albuz, Faruk Özkadem, Halis Elieyioğlu, Saffet Özsaraç, Cemil Aratoğlu seçildiler.

 
 
 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2015-12-06
Bu haber 1996 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 1024
  Bugün : 476
  Toplam: 5606493
   Online :

  49 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama