Turpcu; “AKP 13 yıldır Zonguldak’tan bakan çıkartmadı”
CHP Zonguldak Milletvekili ve 26.Dönem CHP Zonguldak 1. Sıra Milletvekili adayı Şerafettin Turpcu, seçim çalışmalarına Gökçebey ve Çaycuma'da devam etti. 
Gündüz programında Gökçebey İlçesi'nin Karapınar Köyü Günbeller Mahallesi ve Bakacakkadı Beldesi'nde Pazar yeri ziyaretlerinde bulunan Turpcu, akşam programında ise Çaycuma İlçesi'nin Şeyhoğlu, Kalaycıoğlu, Sipahiler ve Esenlik Köyleri ziyaret ederek Zonguldak ve Türkiye için  CHP İktidarında gerçekleştirilecek projeleri anlattı. 

Turpcu’nun Gökçebey ziyaretine İlçe başkanı Cem Oktay, yönetim kurulu üyeleri, ilçe kadın kolları üyeleri, Gökçebey eski belediye başkanı Zeki Kılınçarslan, Bakacakkadı belde başkanı Nevzat Kaya ve partililer katıldı. 
"Emeğin Başkenti " olan Zonguldak'ın izlenen politikalar nedeniyle " İşsizliğin Başkenti "haline geldiğini belirten CHP Zonguldak Milletvekili Şerafettin Turpcu, 13 yılda gelinen durumun Zonguldak için tam bir felaket olduğunu söyledi.
 
Turpcu konuşmasının devamında şunları ifade etti: "Zonguldak'a 13 yıldır yapılmayan yatırım ve hizmetlere baktığımızda AKP'nin bir tane dahi Milletvekili çıkaramaması lazım. Zonguldak için kalıcı bir yatırımları yok, gençlerimiz için iş kapısı yok, daha kötüsü istihdam yaratmaya yönelik bir çabaları da yok. TTK'yı tarihinin en az sayıda işçisiyle en az miktarda üretim yapar hale getirdiler,  Filyos Vadisi projesini ihmal ettiler, gerekli parayı ayırmadılar. Zonguldaklılardan oy istediler aldılar ama son 13 yıldır bir tane bile Zonguldak Milletvekilini bakan yapmadılar. Çünkü Zonguldak'I önemsemiyorlar.  Buna karşı, hizmet yoksa oy da yok demelisiniz,  kendi kendinizi cezalandırmayın. 
CHP İktidarına 4 yıl yetki verin, size nasıl hizmet edeceğimizi görün.  Sizden daha güçlü bir destek bekliyoruz, en az 3 CHP Milletvekili olarak Zonguldak'I TBMM'de temsil edersek sesimiz daha gür çıkar,  sorunlarımızın çözümü için daha güçlü bir hale geliriz.
 
CHP hazırladığı projelerle gündemi belirleyen parti olmuştur. Emeklilere vereceğimiz iki maaş ikramiye  ve asgari ücretin artırılması ile ilgili projelerimize  kaynak soranlar sonunda bunu kabullenme yoluna gelmişlerdir. Örneğin  7 Haziran seçimleri öncesinde "CHP asgari ücreti 1500 tl yapacağım" dediğinde eleştiren AKP bugün asgari ücreti 1300 lira yapmayı vaad ediyor.  Kaynak yoksa bunu nasıl vereceksiniz? Türkiye, kaynakları itibarıyla bütün sorunlarını çözecek kapasitededir.  Ülkemizin kaynak sorunu  yok, tek sorun kaynakların nereye, hangi önceliklere harcanacağı ile ilgili hedeftir. CHP   iktidarında biz ülkenin kaynaklarını, halkın parasını yine halkımızın yararına kullanacağız. 
CHP İktidarında, asgari ücretin 1500 TL olacağını, en düşük emekli maaşının 1.500 lira olacağını ve emeklilerin Ramazan ve Kurban Bayramlarında birer maaş ikramiye alacağını, hiçbir hanenin gelirinin 720 TL’nin altına düşmeyeceğini, taşeron uygulamalarına son verileceğini, kamuda çalışan taşeron işçilerin kadroya geçirileceğini bir kez daha hatırlatan CHP Zonguldak Milletvekili Şerafettin Turpcu  "bu yüzden  kendiniz,  aileniz,  çocuklarınız için altı oka basacağınız her mühür, yarına güvenle ve huzurla bakabileceğimiz bir Türkiye için olacaktır. Oy verirken bahsettiğim gerçekleri göz önüne almanızı istiyorum."


 
 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2015-10-22
Bu haber 1276 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 687
  Bugün : 558
  Toplam: 5552029
   Online :

  70 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama