Köksal Toptan ÇMYO "Mobilya Dekorasyon Atölyesi" açılışını gerçekleştirdi.

                       Çaycuma Meslek Yüksekokuluna Av. Hikmet Odabaş ve Av. Ali Osman Odabaş’ın katkılarıyla yaptırılan "Mobilya Dekorasyon Atölyesi" törenle açıldı.Hikmet Odabaş ve Av. Ali Osman Odabaş tarafından bu hizmeti Çaycuma’ya kazandırmada Sanayici Hüsnü Sami Alpan ve Esnaflar Odası Başkanı Hayri Kandemir’in de büyük katkısı olduğu dile getirildi.
                  Düzenlenen törene TBMM Başkanı Köksal Toptan, Zonguldak Valisi Erdal Ata, Çaycuma Kaymakamı İsmail Kaygısız, CHP Zonguldak Milletvekilleri Ali Koçal ve Ali İhsan Köktürk, ZKÜ Rektörü Bektaş Açıkgöz’ün yanı sıra çevre belediye başkanları, siyasi parti temsilcileri, çok sayıda bürokrat ve yönetici katıldı.
                    TBMM Başkanı Köksal Toptan, Zonguldak Karaelmas Üniversitesi Çaycuma Meslek Yüksekokulu "Mobilya Dekorasyon Atölyesi" açılışını gerçekleştirdi. TBMM Başkanı Toptan, burada yaptığı konuşmada eğitimin önemine vurgu yaptı. Toptan ayrıca, eğitime hayırseverlerin desteğinin hiçbir ülkede olmadığından daha fazla olduğuna dikkat çekti.
Türkiye'de devletin ve halkın eğitime başka yerlerle mukayese edilemeyecek kadar büyük önem verdiğini anlatan TBMM Başkanı Köksal Toptan, şöyle konuştu: "Eğitime çok kaynak ayırılmaktadır. Özellikle hayırsever vatandaşların eğitime katkısı kesinlikle dünyada örneği görülmeyen bir boyuta ulaşmıştır. Eğitime yatırımların böylesine ilgi ve desteğin yanında anneler, babalar kendi kişisel gerekliliklerinden vazgeçmek suretiyle çocuklarının daha iyi eğitim yapabilmesi için olağanüstü bir fedakarlık örneği göstermektedir. O nedenle Türkiye'mizin geleceği ile hepimizin gurur duyabileceği umutlandıran bir eğitimi sağlayabilecek yatırım ülkesi olduğumuzu kabul etmeliyiz.”

TÜRKİYE MERKEZ ÜLKE HALİNE GELDİ
                  Türkiye'nin geldiği konumu hatırlatan Toptan, şunları söyledi: "Türkiye Cumhuriyetinde doğalgaz ve petrol zenginliği yoktu. Hatta kömür ve orman gibi önemli zenginliği de yoktu. Ama Türkiye bir zamanlar soğuk savaş döneminde kanat ülkelikten hemen sonrasında köprü ülke haline gelmişken, şimdilerde köprü ülke olması özelliğinin yanında aynı zamanda bir merkez ülke, odak ülke haline dönüşmüştür. Bu nedenle Türkiye bu coğrafyada olan her şeyden etkilenmekte ama olan biten her şeyi etkileyebilecek bir güce sahip bulunmaktadır."

EĞİTİM BİR GÜÇ
                    Bizim zenginliğimizin, bizi burada bir güç odağı haline getiren zenginliğimizin eğitim ve insan gücümüz olduğunu anlatan Toptan, sözlerine şöyle devam etti: "Burada üniversitelerin çok büyük bir görev ifa ettiğini söylemek istiyorum. Altını çizerek söylemek istiyorum, bilim yuvaları, üniversitelerimiz onlara destek olan ilk ve orta öğretim kurumlarıyla 20 milyona yakın öğretim çağındaki gencimize ve çocuğumuza geleceğin rekabet şartlarına hazırlamaktadır. Bugün üniversitelerde bulunan gençlerinyöneteceği bir Türkiye, bugünkü Türkiye'den çok daha farklı olacaktır. Dünya ile çok rahat rekabet edebilecek bir duruma Türkiye'yi getireceklerdir."
                 Hikmet ve Ali Osman Odabaş çiftine, TBMM Başkanı Köksal Toptan ve Çaycuma Belediye Başkanı Mithat Gülşen, Çaycuma Yüksek Öğrenim Kurumları Destekleme Derneği Başkanı Hayri Kandemir tarafından plaket ve şilt verildi. 
                 Ayrıca Çaycuma Yüksek Öğrenim Kurumları Destekleme Derneği'nin öncülüğünde yapılan spor salonunun temeli atıldı.

Haberin Kaynağı :www.caycuma.org/CUMA


 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2009-06-02
Bu haber 1746 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 937
  Bugün : 372
  Toplam: 5613872
   Online :

  95 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama