Çaycuma'da Uçurtmalar Yarıştı

                       Çocukların neşeli ve mutlu bir gün geçirmelerini sağlamak, beceri ve yeteneklerinin gelişimine yardımcı olmak amacıyla Eğitim Sen Çaycuma Temsilciliği tarafından düzenlenen Geleneksel 5. Uçurtma Şenliğine yoğun katılım oldu.
                    31 Mayıs Pazar günü Nadır mevkiinde gerçekleşen Uçurtma Şenliğine CHP Zonguldak Milletvekili Ali İhsan Köktürk, Nebioğlu Belediye Başkanı Ertan Aydoğan CHP Çaycuma İlçe Başkanı Şeref Köktürk ve CHP Gökçebey İlçe Başkanı Ömer Başoğlu, DSP Çaycuma İlçe Başkanı Ersin Dilek, Eğitim Sen Devrek ve Gökçebey yönetim krulu üyelerin yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı.
                     Uçurtma Şenliğinde, Fahri Bozbaş yönetimindeki Tiyatro Arın tarafından 'Çocuklarla Drama ve Oyun Etkinliği' kapsamında müzik aletleri eşliğinde 'Uçurtma Şenliğinin Şarkısı' oluşturuldu. Zonguldak Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Topluluğu (ZOFSAT) üyeleri tarafından 2007 ve 2008 yıllarında yapılan uçurtma şenliğinde çekilen fotoğraflar şenlik alanında sergilendi. ZOFSAT üyeleri tarafından fotoğraf çekimi yapıldı. Türk Hava Kurumu Çaycuma Şubesi Model Uçak Gösterisi gerçekleştirildi. Uçurtma şenliğin yapıldığı alanda Çocuk ve Gençlik Edebiyatı yazarlarından Mehmet Güler, çocuklarla söyleşi yapıp, kitaplarını imzaladı. Türk Hava Kurumu Çaycuma Şubesi, Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı Çaycuma Öğrenim Birimi tarafından stant ve sergiler açıldı. 
                   Şenlik kapsamında, En yükseğe Çıkan Uçurtma, En Özgün Yapımlı Uçurtma, Yardım Almadan En İyi Uçurtma Uçuran En Küçük Yarışmacı dallarında ilk üçe giren yarışmacılara madalya ve kitap verildi. 
                    Uçurtma şenliği jüri üyeleri Fahri Özkan, İsmail Gökçe ve Yaşar Bulut'tan oluştu. En yükseğe çıkan Uçurtmada dereceye girenler: 1.Bengisu Başar, 2. Can Öz ve 3. Zeynep Kalaycıoğlu; En Özgün Yapımlı uçurtma dereceye girenler: 1. Okan Muslu, 2. Yiğit Akçay, ve 3. Nisa İnam; En Küçük Yarışmacı kategorisinde dereceye girenler: 1. Beyza Nur Kurt, 2. Gürkan Özkan ve 3. Burhan Gün; Mansiyonda dereceye girenler: 1. Mert Kamit, 2. Mert Gökçe ve 3. Erbağ Başoğlu.
                  Uçurtma şenliğine vermiş oldukları katkılardan dolayı ZOFSAT’a, Fahri Bozbaş’a ve yazar Mehmet Güler’e Eğitim Sen tarafından plaket verildi.
                  Eğitim Sen Çaycuma Temsilcisi İsmet Akyol şenlikte yaptığı konuşmada; “Eğitim Sen olarak çocuklarımızı önemsiyoruz. Çocuklarımızın kendilerini ifade edebilecekleri, geliştirebilecekleri etkinlikleri sürekli olarak yapmaya çalışıyoruz. Bu etkinliklerden birisi de artık geleneksel hale gelen Uçurtma Şenliğidir. Uçurtma barışın, dostluğun, özgürlüğün simgesidir.” dedi.
                    Yazar Mehmet Güler ise; “Büyükşehirlerde böylesi uçurtma uçurulabilecek alanlar yok. Çaycuma olarak çok şanslısınız. Bu yeşillikleri koruyun. Uçurtmalarınızı hep özgürlüğe uçurun.” dedi.

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2009-06-01
Bu haber 1909 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 757
  Bugün : 186
  Toplam: 5552414
   Online :

  85 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama