GÖKÇEBEY’ DE OKUMA YAZMA KURSU BELGE DAĞITIM TÖRENİ YAPILDI
Gökçebey İlçe Merkezinde okuma yazma bilmeyen kursiyerlere, kurs sonunda 27 Mayıs Çarşamba günü belge dağıtım töreni düzenlendi. 
 
 Gökçebey Kaymakamlık konferans salonunda yapılan törene, Gökçebey İlçe Milli Eğitim Müdürü Fazıl Ayataş, Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Hüseyin Recep Topal, Anaokulu Müdürü Gülber Cinokur, Halk Eğitimi Merkezi Müdür Yardımcısı Celal Ekinci, Atatürk İlkokulu Müdür Yardımcısı (Sınıf öğretmeni) Şeref Pazarlı, Bedensel Özürlü Yardımlaşma ve Koruma Derneği Başkanı Ergin Şenay ile belge alacak kursiyerler katıldı.
 
Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından açılış konuşması Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Hüseyin Recep Topal tarafından yapıldı. Topal; “2014-2015 eğitim öğretim yılı başında Kaymakamımız Sayın Bünyamin BİLGİN’ in, teşvikleri ile okuma yazma kursları açılması çalışmaları başlatıldı.  Alan çalışmaları, duyurular ve sivil toplum kuruluşlarından Bedensel Özürlü Yardımlaşma ve Koruma Derneği Başkanı Ergin Şenay ile de planlamalar yapıldığını ifade etti. 
 Bunun sonucunda bu güne kadar 4 Okuma yazma I. Kademe kursuna 12 kişi kayıt yapılarak, 12 kursiyere belgeler verildiğini, Okuma Yazma II. Kademe kursuna da 8 kursiyer başvurduğunu belirtti.
 
Topal, öğretmene ve kursiyerlere cesaretlerinden dolayı teşekkür etti. Belge alanlar Açık Ortaokula kayıt yaptırma hakkını kazandıklarını belirtti. Bundan sonrada kursların devam edeceği hakkında bilgiler verdi.” Daha sonra İlçe Milli Eğitim Müdürü Fazıl Aytaş; “İlçe çapında bu kursların sürekli yapıldığını. Okuma yazma bilmeyen vatandaşlarımıza her zaman Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünün kucak açtığını, Kursa katılan kursiyerlere tek tek teşekkür ederek cesaretlerinden dolayı tebrik etti. “ 
 
Bedensel Özürlü Yardımlaşma ve Koruma Derneği Başkanı Ergin Şenay; “bu kursun açılmasına vesile olanlara ayrı ayrı teşekkür etti.” Kursiyerler adına, Nazlı Özkan teşekkür konuşması yaptı. Fahriye Beşikoğlu (Okuma bayramı), Fatime Cinokur (Sevgili Öğretmenim) şiirini okudu.   İlçe Milli Eğitim Müdürü kursiyerlerin belgelerini ve ödüllerini verdi. İlçe Halk Eğitimi Merkezi Müdürü de özveri ile çalışan sınıf öğretmeni Şeref Pazarlı’ya ödülünü verdi. Belgelerini alan kursiyerlerin sevinç ve heyecanları içinde hep birlikte hatıra fotoğrafı çekildikten sonra tören sona erdi.

FOTOGALERİ


 
 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2015-05-28
Bu haber 1443 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 570
  Bugün : 631
  Toplam: 5608038
   Online :

  67 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama