Gökçebey'de Okul Öncesi Eğitimi Yaygınlaştırma Şenlikleri Coşkuyla kutlandı

                       Bu yıl 6. sı düzenlenen Okul Öncesi Eğitimi Yaygınlaştırma Şenlikleri 28 Mayıs 2009 Perşembe günü, ilçede bulunan Anaokulu, Merkez Anasınıfları ve köylerde bulunan Anasınıflarının katılımıyla Gökçebey Atatürk İlköğretim Okulunun kapalı spor salonunda  düzenlenen gösterilerle kutlandı. Çocukların yıl içinde yaptığı elişi faaliyetlerinin sergilendiği serginin açılışı Gökçebey Kaymakamı Çetin KILINÇ tarafından yapıldı. Sergi açılışına Belediye Başkanı Zeki KILINÇARSLAN, İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem GÜLŞEN,  İlçe Tarım Müdürü İrfan SOYSAL ve çok sayıda veli, öğrenci, öğretmen ve halk katıldı. Sergi açılışının ardından çocuklar ile öğretmenleri ve velilerle birlikte şenlik gösterilerinin sunulacağı Atatürk İlköğretim Okuluna yürüyüş yapıldı. Halkın destek ve katılım sağladığı şenlik büyük ilgi gördü.
                     Halkın büyük bir ilgi gösterdiği şenliklerle Okul Öncesi Eğitimin önemi ve yaygınlaştırılması için yapılan çalışmalara değinildi.
                          Öğrenciler rengârenk kıyafetleri ve hazırladıkları gösterilerle büyük alkış topladı. Şenlikte konuşma yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem GÜLŞEN; Okul Öncesi Eğitimin çocukların sosyalleşmesi ve İlköğretime hazırlanmasında önemli bir basamak olduğunu, ilçemizde bulunan tüm çocukların Okul Öncesi Eğitimden yararlanabilmesi için çalışmaların sürdürüldüğünü, Okul Öncesi Eğitime verilen önemin arttığını belirtti. Açılış konuşmalarının ardından anasınıfı öğrencilerinin gösterileri şenlik programında yer aldı. Yoğun ilginin olduğu etkinlikte miniklerin adeta büyüklerine şapka çıkartırcasına sergiledikleri performans davetliler tarafından büyük alkış aldı.

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2009-05-29
Bu haber 1551 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 937
  Bugün : 414
  Toplam: 5613914
   Online :

  97 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama