Turpcu’ya Gökçebey’de Yoğun ilgi
Cumhuriyet Halk Partisi Zonguldak (CHP) Milletvekili Şerafettin Turpcu beraberinde Gökçebey İlçe Başkanı Cem Oktay ve çok sayıda partili ile birlikte Gökçebey esnafını ziyaret etti. 
 

ZARAR DİYEREK KAPATIYORLAR
Bölgenin oldukça göç vermesi ve iş imkanlarının azalmasıyla ilgili açıklamalarda bulunan Turpcu, AK Parti’nin TTK’nın zararını engellemek yerine satmayı tercih ettiğini söyleyerek, “Bilindiği üzere AKP 2002, 2007, 2011 seçimlerini kazandı fakat Zonguldak bu 12 yılda ne kazandı? Bu Zonguldak’ın esas var olmasının sebebi kömür ocakları ve TTK. Buradaki çalışan sayısı ilk defa tarihinde 10bin sayısının hatta 9 bin sayısının altına düştü. Ayrıca ruhsatları devrediyorlar veya AKP burada tekrar başa gelirse zarar ediyor diyerek kapatacak. TTK’da işçi çalıştırmıyoruz, kömür çıkartmıyoruz da ihtiyacımız mı yok? Çünkü santraller kuruldu onların hepsi ithal kömürle çalışıyor. Türkiye ithal kömüre mahkum edildi. Biz kömürü çıkartmıyoruz ama eski parayla 15 katrilyon para verip Ukrayna, Rusya, Güney Afrika veya Kolombiya’ya istihdam sağlayarak para veriyoruz. Kendi köylümüz işsiz ama o ülkelerden kömür alarak istihdamlarına katkı veriyoruz. CHP iktidara geldiğinde öncelikle TTK’nın işçi sayısını asgari 14500’lere alacak. TTK Genel Müdürümüz şuan işe alınsa 3200 kişiye acilen iş verebileceklerini söyledi ve bunu ilk 100 gün içerisinde yapacağız. İthal kömür paramızda bizim cebimizde kalacak” dedi.
 
3 DÖNEMDİR FİLYOS’A BİRŞEY YAPMADILAR
AK Parti hükümetinin 3 dönemdir Filyos’a bir çivi bile çakmadığını da vurgulayan Turpcu, “Bu yöre Filyos Vadisi içerisinde. Yıllardır konuştular ama bunu yapmadılar 3 dönem peşpeşe konuştular ama hiç birşey yapamadılar. Ben Dereli köyündenim orada da göç veriyorlar burada göç veriyor. Burada çalışan işçi sayısı çok düşük. Fabrika yok. Yani CHP Filyos Projesi’ni etap etap tamamlayarak orda binlerce işsize iş kapısı olacak. Ayrıca Filyos’a yeni üniversite binaları yapma planımız var. Üniversite deyip geçmeyin orada da binlerce kişi çalışıyorlar. Diğer illerdeki üniversiteler 40-50 bin öğrenci alırken bizim mevcut üniversitemizi bile canlandıramadılar. Biz hem mevcudu canlandıracağız hemde yeni üniversite yapmayla ilgili çalışmalarımızı yapacağız” ifadelerine yer verdi.  

FOTOGALARİ


 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2015-05-06
Bu haber 1408 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 687
  Bugün : 606
  Toplam: 5552077
   Online :

  92 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama